Seps OSK Sfântu Gheorghe-CS Mioveni 1-2 (0-1). Liga Rumuska – 3. Kolezka Liki I

Seps OSK Sfântu Gheorghe-CS Mioveni 1-2 (0-1).  Liga Rumuska – 3. Kolezka Liki I

Fanii au trebuit să aștepte până în al treilea sfert al meciului pentru primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui CS Mioveni când Lucian Dumitrie a marcat primul gol în minutul 38 al întâlnirii. Tefan Blănaru a contribuit la situația țintă.

Prima repriză s-a încheiat cu conducerea moderată a echipei CS a lui Mioveni.

A doua jumătate a echipei Chepsy a fost înlocuită de un reprezentant Rajko.

Cele 11 gazde au lansat un atac pentru a compensa pierderea rapid. Echipa CS a lui Mioveni a profitat rapid de această situație și a înscris un alt gol. Gorke Rusu a ridicat scorul la 0-2 în minutul 46. Alexandre Pusiuk a asistat la poartă.

Radoslav Dimitrov l-a înlocuit pe Anas Achapar în minutul 56. Între minutele 56 și 82, jucătorii CS ai lui Mioveni au părăsit terenul: Alexandre Pusiouk, Giorgio Rusu, Mihai Bonite, Lucian Dumitriou, Daniel Serbenici și, în schimb: Iono Rhodescu, Andre Cristier, Eulerte, Silordre, Ilarde. Tot în echipa adversă, pe terenul de antrenor, au fost înlocuiți de Stephen Askowski, Nander Koroli, Marius Adfenescu: Peter Bojik, Andres Dumitresku, Vitaly Damascene. Lucian Dumitrie a văzut singura carte din meci de la CS-ul lui Mioveni. Acesta este minutul 77 al jocului.

Jucătorii Chefs au răspuns în cele din urmă cu un gol. În primul minut al timpului adăugat, Svetlana Lukov a marcat un gol de contact. Golul a fost marcat după o pasă a lui Bokton Mitria.

Chef nu a avut suficient timp pentru a lua o lovitură decisivă, iar jocul s-a încheiat cu o victorie modestă pentru unsprezecea lui CS Mioveni.

Echipa CS a lui Mioveni a avut 66 la sută din balon, ceea ce s-a transformat într-o victorie în joc.

READ  România nu a exclus apelurile la demisia comisarului UE pentru agricultură, Wojciechowski

Arbitrul nu i-a pedepsit pe jucătorii Chefs cu nicio carte, în timp ce spectatorilor li s-a acordat un cartonaș galben.

Cei doi au schimbat cinci jucători în a doua repriză.

Statistici

Seps OSK Sfantu Gheorghe

CS Mioveni

Ținând mingea

Săgeți

Suturi către poartă

Vinerea aceasta, Mioveni’s Eleven CS va lupta pentru mai multe puncte acasă. Concurentul său este CFR 1907 Close. Pe 9 august, SSC Faroul Constance va fi adversarul echipei Seppsi într-un meci care va avea loc în 1920 Constance.