Sepsi – FC Academica Clinkeny 2-0 (0-0). Liga Română – Prima rundă a Ligii I

Sepsi – FC Academica Clinkeny 2-0 (0-0).  Liga Română – Prima rundă a Ligii I

Unsprezece pe teren nu s-au întâlnit des. FC Academica Clinsen a câștigat trei din cele opt meciuri și a pierdut cu același număr. Ambele meciuri s-au încheiat la egalitate.

Puțin s-a întâmplat pe teren de la începutul jocului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu o carte în primele minute de joc este unul dintre cele mai importante evenimente. Între minutele opt și 29, arbitrul a încercat să calmeze jocul arătând două cărți galbene jucătorilor FC Academy Cliniceni și unei echipe adverse.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

În al doilea rând a venit Chefsy într-o ordine schimbată, urmat de Christy Perpu, Adnan Agonovic, Stephen Akovsky, Rep. Rajko. În minutul 52, arbitrul i-a arătat cartea lui Amir Pilali de la echipa Emmy.

În minutul 56 al meciului, Luck le-a zâmbit jucătorilor Chefs și Rajko Rep a înscris primul gol. În minutul 61, Marius Ciou a fost înlocuit de Donatas Caslaskas.

După ce a înscris un gol, antrenorul FC Academica Klinkney a decis să joace mai agresiv. În același minut, l-a înlocuit pe mijlocașul Asen Romano și l-a adăugat pe Apostolos Velios la linia de atac. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa se va recupera rapid. Cu toate acestea, a făcut o greșeală – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. Între minutele 64 și 81, bucătarii au fost înlocuiți de: Svetlin Lukov, Raș Ispas, Eder Gonzalez, Peter Bojic, Andres Dumitrescu și Ion Dumiter. În echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, înlocuindu-i pe Juan Coscini și Christian Gavra cu Denis Ventera și V.S. Dumitroch a preluat conducerea.

READ  Polonia a început excelent. Acest lucru vă poate îmbunătăți situația

FC Academica Clinsen a lansat în curând o ofensivă pentru a compensa această pierdere. Echipa gazdă a profitat de situație pentru a înscrie un alt gol. Cu șase minute înainte de finalul meciului, Bokton Mitria a intrat pe lista lunetistilor.

În minutul 88, jucătorul invitat Donatas Caslaskas a primit o carte. În același minut a avut loc o schimbare în unsprezece FC Academica Clincheny. William Amorim a făcut echipă cu George Pasho. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Rezultatul a încheiat meciul cu 2-0.

Jucătorii Chefs au văzut un cartonaș galben în acest meci, iar adversarii au văzut patru.

Ambii jucători au schimbat cinci jucători în a doua jumătate.

Pe 24 iulie, unsprezece din FC Academica Clincheny vor juca un alt joc pe teren propriu. Adversarul său a fost CFR 1907 Close. Pe 26 iulie, CF Cynthia Turkoviste va fi concurenta sepsisului în competiția care va avea loc la Pusu.