Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Dinamo București 4-1 (2-1). Liga Română – etapa a 14-a din prima ligă

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Dinamo București 4-1 (2-1).  Liga Română – etapa a 14-a din prima ligă

Dinamele 11 dinaintea meciului au fost pe locul 15 în tabel, ceea ce înseamnă că fiecare punct își merita greutatea în aur pentru ea.

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. Dynam a câștigat 4 din 11 meciuri și a pierdut în același număr de ori. Trei meciuri s-au încheiat la egalitate.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sepsi după 13 minute când Marius Ștefănescu a marcat primul gol. Anas Ashbar a asistat la gol.

La scurt timp, Marius Ștefănescu a făcut mare bucurie printre fanii Sepsi, marcând încă un gol în minutul 21 al meciului. Anas Ashbar a primit o altă pasă în poartă.

Singura pagină din prima repriză a fost văzută de Eder Gonzalez de la Spacey. Acesta a fost minutul 33 al meciului.

La finalul primei reprize, sacul de poartă a fost dezlegat. Telespectatorii au avut motive să fie fericiți. În minutul 39, Gabriel Toure a intrat pe lista trăgătorilor.

Cu patru minute înainte de finalul primei reprize, dinamovistul a schimbat mâinile. Ricardo Gregor s-a mutat la Rozvan Popa.

În minutul 64, Anass Achahbar a fost înlocuit de Vitalie Damaşcan.

Jucătorii Sepsi au răspuns în cele din urmă cu un gol. Bogdan Mitriya a marcat în minutul 72. A observat asistentul Eder Gonzalez.

Între 74 și 80 de minute, jucătorii Sepsi Stefan Aškovski, Kevin Luckassen, Eder González și Marius Ștefănescu au fost înlocuiți cu: Cristi Bărbuț, Tsvetelin Lukov, Boubacar Fofana și Cătălin Golofca. Tot în echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar Cătălin Itu și Cătălin Măgureanu au fost înlocuiți de Cătălin Țîră și Geani Crețu. Cu nouă minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a dat lui Boubacar Fofana un cartonaș de la gazdă.

READ  Toate meciurile UEFA Nations League live numai pe Polsat Box Go

În ultimele minute ale meciului de pe teren, suporterii au cerut mai multe goluri. Boubacar Fofana a marcat în minutul 86. Golul a venit după pasa lui Christie Berbusch.

În prelungiri, arbitrul l-a pedepsit pe jucătorul dinamului Gabriel Torji. În primul minut al prelungirilor, jucătorii au părăsit jocul: Tomas Vestinyki, Andrei Pani, Mirko Ivanovsky și Cosmin Mattei. Până la finalul duelului, rezultatul nu s-a schimbat. Întâlnirea s-a încheiat cu scorul de 4-1.

Cei unsprezece jucători de la Sepsi au avut posesia balonului 100 la sută a meciului, ceea ce a dus la o victorie masivă în meci.

Jucătorii Sepsi au primit două cartonașe galbene în meci și unul pentru adversarul lor.

Amândoi au făcut cinci modificări.

Statistici

Seps OSK Sfântu Gheorghe

Dinamo Bucuresti

săgeți

Lovitură în poartă

Sâmbăta aceasta, Sepsi va avea șansa să marcheze mai multe puncte în timp ce joacă în deplasare. Adversarul său va fi FC U Craiova 1948 SA. Pe 7 noiembrie, CFR 1907, Clujul va juca acasă Dynama.