Sepsi OSK Sfântu Gheorghe vs Steaua București 2-2 (0-0). Liga României – etapa a opta din prima ligă

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe vs Steaua București 2-2 (0-0).  Liga României – etapa a opta din prima ligă

Pe 16 mai, a opt-a rundă a Ligii I a României a avut loc între Sebsi și Stoa la Stadionul Municipal din Sfântu Gheorghe. Meciul s-a încheiat cu o remiză de 2-2.

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. În 11 meciuri, Sebsi a câștigat de două ori, dar a pierdut mai mult, de până la șase ori. Trei meciuri s-au încheiat la egalitate.

Începutul meciului nu a mai fost un meci incitant. Jucătorii au încercat să rezolve situațiile, dar meciul nu s-a angajat nici unei echipe. Judecătorul a avut puțină muncă. Ceva nu a început pe teren decât în ​​al treilea sfert de oră. În minutul 31, Dragoș Nedelcu a fost înlocuit de Alexandru Buziuk.

În minutul 39, arbitrul a acordat un cartonaș galben lui Adsi Gonzalez și Olympio Moruțana al echipei adverse din Sepsi în minutul 42. Prima repriză s-a încheiat cu 0-0.

Sepsi a venit în repriza a doua cu o gamă schimbătoare, iar Eder González a fost înlocuit de Florin Purece. Antrenorul Steau a decis să folosească un joker. În minutul 49, Ovidiu Perianu a intrat pe teren, iar Ovidiu Popescu a părăsit terenul.

În minutul 56, arbitrul i-a arătat lui Nikolai Boone de la Cepse. Antrenorul Sepsi și-a scos asul din mânecă și l-a lăsat pe Celtalin Golofca pe teren. Acest atacant a făcut 12 înlocuitori în acest sezon și a marcat trei goluri. Pavol Zafranko a trebuit să părăsească stadionul. A fost o decizie bună, deoarece echipa sa a reușit să înscrie un gol major. În minutul 63 a avut loc o schimbare de unsprezece spacy. Claudio Petrella s-a mutat în spatele lui Nikolai Bona.

Eforturile Sepsi au avut în cele din urmă un impact asupra obiectivelor. Cu 21 de minute înainte de sfârșitul celei de-a doua reprize, Claudio Petrella a intrat pe lista de tragători. Kotlin Golovka a marcat o asistare.

READ  O vilă de peste 17 milioane PLN. Familia Lewandowski trăiește într-un asemenea lux

Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui Sebsi în minutul 71 când Ioan Domitier a marcat al doilea gol. Florin Boris a ajutat la marcarea golului.

În minutul 74, arbitrul i-a arătat cartea lui Florentine Tonas, jucătorul lui Stu. Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, a existat o schimbare în echipa lui Steau. Adrian Ni a intrat în Răzvan Oaida.

Jucătorii vizitatorilor au răspuns rapid cu un gol. Alexandru Buziuk a marcat un gol de frecare în minutul 81. Octavian Popescu a înscris asistența.

În minutul 87, a fost prezentat Cătălin Golofca, cartea gazdelor.

În ultimele minute ale meciului pe teren, emoțiile jucătorilor au fost egale cu cele ale jucătorilor din tribune. În al doilea minut adăugat, Florin Tonas a marcat scorul. Era de așteptat, acest sezon este cu adevărat reușit și a marcat de mai multe ori împotriva adversarului. A marcat deja 24 de goluri. Golul a fost marcat după pasarea lui Olimpiu Moruțan.

Două minute mai târziu, Roland Niczuly a primit o carte de la unsprezece gazde. Rezultatul nu s-a schimbat decât la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-2.

Din cursul meciului nu s-a urmărit ca una dintre cele două echipe să poată întoarce balanța victoriei în favoarea sa. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal ambelor echipe.

Arbitrul le-a arătat jucătorilor lui Sebsi un cartonaș galben în prima repriză și trei în a doua. Jucătorii oaspeți au primit un cartonaș galben în prima repriză și același în a doua repriză.

Sebsi a înlocuit cinci jucători în a doua repriză. În schimb, unsprezece invitați au folosit toate modificările.

Miercurea viitoare, echipa lui Steau va avea șansa să înscrie mai multe puncte acasă. Adversarul său va fi Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Joi, FC Academica Clinceni va găzdui unsprezece spacy.