Sepsis – ACS Football Champions Club Argeș 0-2 (0-1). Liga rumuńska – 5. Kolejka Ligi I

Sepsis – ACS Football Champions Club Argeș 0-2 (0-1).  Liga rumuńska – 5. Kolejka Ligi I

Cele unsprezece care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de două ori. Sepsi a câștigat o dată, a egalat o dată fără să piardă un meci.

Nimic nu s-a întâmplat pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu o carte a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. În primele secunde de joc, Jimmy De Jonghe de la ACS Campionii Fotbal Club Argeș a primit o carte.

Norocul i-a zâmbit lui ACS Campionia Fotbal Club Argeș în minutul 36 al meciului, când Christian Dumitru a marcat primul gol. Saeed Saeed a contribuit la obiectiv.

Am devenit anxios pe teren. Pentru a controla situația în minutul 45, arbitrul a acordat cartonașele galbene jucătorilor ambelor echipe: Boubacar Fofana și Costinel Toufan. Prima repriză s-a încheiat cu un avantaj modest pentru ACS Campionia Fotbal Club Argeș.

Sipsi a început repriza a doua cu o gamă schimbătoare, urmată de Boubacar Fofana, Hugo Sousa, Andres Domitrescu, Anas Achabar, Radoslav Dimitrov și Rares Espace. În minutul 56, arbitrul i-a arătat cartea lui Derlis Meza, jucător al ACS Campiona Football Club Arges.

Echipa lui Sepsi a intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Echipa vizitatoare a profitat de situație și a înscris un alt gol. În minutul 62, Gregor Torda a ridicat scorul la 0-2. Christian Tonas a marcat asistarea.

În minutul 63, arbitrul i-a dat un card jucătorului vizitator Iono Serban. În același minut, Stefan Ashkovsky a fost înlocuit de Petar Bojic. În minutul 68, Costinel Tofan a fost înlocuit de Diog Viana, care trebuia să consolideze echipa ACS la Campionia Fotbal Club Argeș. Antrenorul echipei adverse a decis în curând să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Cătălin Golofca cu Adnan Aganović.

READ  Kowalczyk despre situația din Świątek. „Gaura curge”

Câteva clipe mai târziu, antrenorul ACS Campionia Fotbal Club Argeș a decis să apere scorul. În minutul 73 a pariat pe apărare. Mijlocașul lui Ionu Șerban a fost Andrei Pițian, fundașul exemplar care și-ar ajuta echipa să apere scorul. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei vizitatoare să mențină conducerea. În cel de-al patrulea minut de prelungire, arbitrul georgian a arătat-o ​​pe Honcia din 11 minute distanță. Până la sfârșitul ședinței, rezultatul nu se schimbase. Duelul s-a încheiat cu 0-2.

ACS Campionia Fotbal Club Argeș a controlat mai mult balonul 100% din timp, câștigând meciul.

Gazdele au văzut un cartonaș galben în meci, în timp ce adversarii lor au văzut cinci cartonașe galbene.

Cei doi jucători au schimbat cinci jucători în a doua repriză.

Sâmbătă, unsprezece jucători de la ACS Campionia Fotbal Club Argeș se vor lupta pentru mai multe puncte acasă. Adversarul său ar fi CFR 1907 Cluj. Pe 23 august, Steaua București va fi un concurent al lui Cepci în meciul care va avea loc la București.