Simona Halep: Joc cel mai bun tenis anul acesta, dar… și Iga Świątek

Constănţeanul de 30 de ani a ajuns pentru a patra oară în primele patru la această competiţie. În 2015 a câștigat, iar cu un an mai devreme și în 2018, a fost eliminată din semifinale. În versiunea actuală, jucătoarea ocupă locul 26 în clasamentul mondial, iar odată liderul ei, ca o furtună – în patru meciuri a pierdut doar un set (cu rusul Ekaterina Alexandru (pentru deschidere) iar în sferturile de finală, croatul a fost eliminat în 55 de minute Petra Martic 6: 1, 6: 1.

Mă simt grozav aici, cred că joc cel mai bine Tenis anul acesta. Eram concentrat ca și cum aș avea o misiune. Concentrează-te de la început până la sfârșit pe finalizarea sarcinii – Evaluarea lui Halep, care a făcut față bine serviciului puternic al adversarei.

Știam că dispariția ei a fost atât de puternică și știam cât de important era pentru mine să mă întorc. Nu este o operație ușoară cu înălțimea mea destul de modestă, dar am făcut-o bine – S-a adăugat limba română.

Va fi un meci dur și lung

Veți întâlni acum o poloneză care are un bilanţ 2-1 cu ea.

Eu joc cel mai bine Tenis În sezon, dar… ea este, așa că voi avea o călătorie foarte grea. Va fi un meci dificil și lung. Totuși, aceasta este semifinala, așa că nu putea fi altfel. Voi face tot posibilul să câștig și să ajung în finală – Am confirmat.

READ  Duster nu a primit o singură stea în NCAP - Portal Motoryzacyjny CarTests

Crăciun Nu și-a lăsat adversara cu iluzii în sferturile de finală și a învins-o în 56 de minute. Madison Keys 6: 1, 6: 0.

Am fost puțin obosit în jocurile anterioare, așa că acum am vrut să o fac cât mai repede și a existat o șansă. Eram jos pe picioare și aveam un bun control asupra mișcărilor rapide ale lui Madison – menționat.

pe pagini Revista de tenis Jucătoarea poloneză de tenis a fost apreciată că s-a „tratat brutal cu Keys”, care a avut performanțe bune înainte, dar s-a atras atenția și asupra meciurilor ei anterioare, unde, după ce a pierdut primul meci, a reaprins competiția și a răsturnat-o.

În acest fel, Świątek a câștigat deja cinci meciuri anul acesta, ceea ce este mai mult decât ultimii doi ani în total. Încă cea mai bună din turneul feminin din acest sezon, cu un buget de 18-3. Campioana de la Doha și semifinalista la Australian Open a strâns toate aceste victorii pe terenul dur, așa că scapă treptat de la titlul de specialistă pe terenul pe zgură. – A fost scris.

Crăciunul este a doua rachetă din lume?

Poloneza, care ar putea ajunge luni pe locul doi în clasamentul mondial, prețuiește clasa și dispoziția Halep.

Se joacă foarte bine. Este consecventă și încrezătoare, puteți vedea că este într-o formă excelentă. Nu știu exact câte erori neforțate am făcut împotriva lui Martic, dar probabil că sunt mai puțin de 10. Va fi un meci greu, ca întotdeauna cu Simona. Swiatek a observat.

READ  Ce ar trebui să urmăriți la New Horizons? [ZŁOTA DZIESIĄTKA]

Meciul lor va avea loc vineri seara, cel mai devreme, ora Poloniei. În a doua jumătate a grupei, joi vor avea loc sferturile de finală. Dacă nu sunt surprize, grecul ar trebui să se prezinte în semifinale Maria Înfricoșătoare Și limba spaniolă Paul BadosCare a fost victorioasă la ediția anterioară a evenimentului din octombrie 2021.