Sirul de miracole de la Manchester City continuă. Golul în cele din urmă va ucide visele lui Arsenal Pica

Sirul de miracole de la Manchester City continuă.  Golul în cele din urmă va ucide visele lui Arsenal Pica

cel protejat Peppa Guardioli În ultimele săptămâni au atins un nivel de neatins pentru alte echipe. În urmă cu câteva săptămâni, existau multe indicii că trei echipe ar fi concurat pentru titlu până la sfârșitul sezonului. Manchester Până la sfârșitul anului, a avut o serie de 10 victorii consecutive și înainte de meciul de sâmbătă era cu opt puncte înainte. Chelsea Și nouă la echipa lui Jurgen Klopp (cel mai puțin jucat).

Priveste filmarea
Scene înfricoșătoare. Medicii arată modificări în craniul lui Muhammed Khalidov. „Toată maxilarul este tăiat”

Linia spațială Manchester City continuă. Arsenal a pariat, dar au pierdut oricum

Pentru Arsenal, duelul de Anul Nou a fost o oportunitate de a reveni în echipele de pe pozițiile 5-8, cu care echipa probabil se va lupta pentru promovarea în Liga Campionilor. Londonezii care erau în mare formă au pus mari probleme echipei lui Pep Guardiola.

Pentru mai mult conținut sportiv, consultați și Gazeta.pl

În prima parte a jocului Arsenal Bukayo Saka a trecut la conducere după un gol marcat în minutul 31. Londonezii au avut ocazia să treacă în avantaj, dar Gabriel Martinelli a ratat. În plus, la începutul meciului, arbitrul a decis să nu acorde penalty Arsenal.

Momentul de cotitură a fost evenimentul din minutul 54, când Granit Xhaka și-a zdrobit adversarul cu tricoul în suprafața de pedeapsă. După consultarea VAR-ului, arbitrul a decis că se va transforma în gol Riyad Mahrez. Pentru a înrăutăți lucrurile pentru Arsenal, Gabriel a primit un al doilea galben, și astfel roșu, după câteva zeci de secunde. Multă vreme părea că slabul jucător Arsenal va obține un rezultat pozitiv, dar 90 + 3. Și în minutul victoriei Rodri a marcat un gol.

READ  Jucători profesioniști de tenis din Cincinnati: Arina Sabalenka - Anas Jaber. Acoperire live și scor

Rușii au glumit despre Lewandowski, dar nu era răutate în asta

Mulțumiri Victoriei 2:1 orasul Manchester Continuă să-și consolideze seria de victorii. În acest moment, contorul de victorie este 11. Ultima dată a echipei Guardiola Puncte pierdute la sfârșitul lunii octombrie (1-1 la Crystal Palace). Cetăţeni Acum au 53 de puncte în cont după 21 de runde, iar Arsenal este al patrulea cu 35 (jucând un meci mai puțin). Ambele echipe își vor menține cu siguranță pozițiile actuale până în runda următoare.