Situație neașteptată în Cupa Europei în timpul meciului Legia. Vinovat

Situație neașteptată în Cupa Europei în timpul meciului Legia.  Vinovat

Echipa de baschet a Ligiei Varșovia concurează în Cupa Europeană FIBA ​​în acest sezon. Armata s-a regăsit în grupa H cu echipe precum CSM Oradea (România), Szolnoki Olajbanyasz (Ungaria) și FC Porto. Legia a câștigat primul meci împotriva 76:66, iar cel mai talentat jucător din echipa poloneză a fost ukasz Koszarek, care a înscris 15 puncte, încă două runde și patru pase decisive.

Priveste filmarea
Miley l-a înlocuit pe Taylor. „Aștept cu nerăbdare prospețimea personalului”

Situație neobișnuită în timpul meciului Legia Varșovia. Lungă întrerupere a curentului, dar vina orașului

Legia Varșovia și Solnoki Olajpanyas au avansat în runda a doua a grupei cu victorii pentru meciul de deschidere al Cupei Europene FIBA. Legia a învins CSM Oradea din România, învingându-l pe Solnoki FC Porto cu 81:64. Armata s-a simțit bine de la început și, după primul sfert, a preluat conducerea la 27:20. În cea de-a doua tranșă, echipa condusă de Wojciech Komiski a fost chiar mai bună și a intrat în pauză cu un scor de 56:36. Cel mai bun jucător al lui Legia ukasz Koszarek a avut 10 puncte și patru pase decisive.

În timpul unei pauze la COS Darwaza Hall, a existat o întrerupere a curentului electric, iar problema a fost în oraș. Luminile și plăcile de lumină erau stinse, iar iluminatul mobil de la club era gata. Jocul nu a repornit la timp așa cum era planificat, iar întreruperea alimentării a durat mai mult de 40 de minute. În cele din urmă, jocul a început din nou, iar Legia a câștigat cu 83:66.