Situație periculoasă în timpul unui meci de volei. Incendiu în tavan, pompieri în hol

Situație periculoasă în timpul unui meci de volei.  Incendiu în tavan, pompieri în hol

Voleibaliștii PSG Stal Nysa și Aluron CMC Warta Zawiercie concurează în sferturile de finală ale PlusLiga. Primul meci acasă și în deplasare care a intrat în zona de medalii a avut loc la Nysa. Primul set a fost plin de emoții în sală – gazdele au condus multă vreme, dar favoriții de la Zawiercie au câștigat cu 28:26.

În setul doi, PSG a preluat din nou conducerea, dar la 8:6 meciul a trebuit oprit. Jucătorii de volei au început să privească în tavan. Unul dintre farurile care atârnau sub el nu mai funcționează. Dar problema nu s-a încheiat aici, când focul a apărut pe lampă.

Situația era mai periculoasă pentru că Reflectorul este atașat de o structură din lemn. A trebuit chemat pompierii, iar pauza a fost prelungită.

El a adăugat: „Am fost informați că așteptăm să se apropie paznicul și nu vor intra aici”. Piotr GruszkaFost actor polonez care a comentat meciul de pe Stadionul Nysa.

Un foc de lampă într-una dintre sălile din Nyssa. Pauză într-un meci de PlusLiga. video/Pulsat Sport/Pulsat Sport

Pauza de 20 de minute in Nysa. Pompierii au folosit echipamente specializate

În cele din urmă, în hol au apărut un număr de pompieri. Cu toate acestea, nu au fost nevoiți să stingă nimic, incendiul s-a stins de la sine după câteva minute. Cu toate acestea, lampa și structura înconjurătoare au fost examinate de pompieri folosind o cameră termică.

Comentatorul Polsat Sport II a spus: „Cel mai probabil, portarii au controlul. Trebuie să reluăm meciul”. Thomas Swidrowski.

Paris Saint-Germain Stal joacă însă în sala din Nyssa în fiecare zi Facilitatea a găzduit, de asemenea, jucători de volei de top de ani de zile. Tot în acest an s-a desfășurat acolo și turneul final al Cupei Poloniei TAURON, care a fost câștigat de BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Echipele PlusLiga concurează în sferturile de finală în meciuri acasă și în deplasare. Meciul retur va avea loc sâmbătă la Zawiercie.

Daniel Belinski, antrenorul lui Paris Saint-Germain Stal Nessa/Piotr Matosevic/Eastern News/Stiri de Est

Michal Winiarski, antrenorul Aluron CMC Warta Zawiercie/ Artur Barbarovsky/East News /Stiri de Est

Michał Gierżot, atacându-l pe Stal Nysa/Piotr Matosevic/Eastern News/Stiri de Est