Spania și Elveția joacă! Cum arată categoria turneului după meciurile de luni?

Spania și Elveția joacă!  Cum arată categoria turneului după meciurile de luni?

Spania Promovat în sferturile de finală Campionatul European 2020 După un meci egal cu Croația. în timp normal Jucării S-a remizat 3: 3. Jucătorii lui Luis Enrique s-au dovedit a fi mai buni în prelungiri, marcând încă două goluri. În afară de promovarea sa, Spania a devenit prima echipă din istorie euroCine a marcat cinci goluri în două meciuri consecutive.

Spania este singura echipă de acest gen din istoria Campionatului European. Nu a mai fost un meci de acest gen de 60 de ani!

Echipa elvețiană a câștigat cu Franța la penalty-uri. Cu toate acestea, primul gol a fost marcat pentru Elveția. Abia în a doua jumătate a meciului francezii au reușit să tragă o concluzie. Karim Benzema a marcat două goluri în doar patru minute. Paul Pogba a marcat un mare gol 3: 1 pentru Franța. În minutul 80, Haris Seferovic a marcat din nou în 3: 2. În minutul 90, Mario Gavranovic a egalat în 3: 3. În prelungiri, portarul Jan Sommer a salvat șuturile echipei franceze de câteva ori. era necesar Va fi Pedepse. Pentru Elveția, Mario Gavranovic, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ruben Vargas, Admir Mohammadi au înscris penalty-uri. Pentru Franța, penalizările au fost marcate în ordinea lui Paul Pogba, Olivier Giroud, Marcos Thuram și Presnel Kimpembe (dar acesta din urmă). Kylian Mbappe).

Priveste filmarea
Principalul vinovat este Zbigniew Boniek? – A reacționat prea târziu.

Euro 2020 perechi rezultate finale 1/8:

• Țara Galilor – Danemarca 0: 4;
  • Italia – Austria de Sud 2: 1
  • Olanda – Republica Cehă 0: 2;
  • Belgia – Portugalia 1: 0;
  • Croația – Spania 3: 5;
  • Franța-Elveția 3: 3 (4: 5 pe stilouri)

• Danemarca – Republica Cehă (3 iulie, 18:00, Baku);
  • Suedia / Ucraina – Anglia / Germania (3 iulie, 21:00, Roma).

Semifinale Euro 2020

• Belgia / Italia – Elveția / Spania (6 iulie, 21:00, Londra),
  • Suedia / Ucraina / Anglia / Germania – Republica Cehă / Danemarca (7 iulie la 21:00, Londra).

Final – 11 iulie la 21:00 pe stadionul Wembley din Londra.

Exprimă-ți sentimentele de fotbal pe un ecran imens din Varșovia

Euro s-a încheiat pentru Polonia, dar nu pentru masele poloneze. Accesați Muralnazywo.pl, scrieți pe cine susțineți, evaluați meciurile și preziceți favoritele până la finală, vom selecta cele mai bune sigle dintre cele trimise în fiecare zi și le vom pune pe cel mai mare ecran LED din Varșovia la Unii Lubelskiej Arena și pe site Mural Atenţie! Actualizăm ecranul zilnic și abia așteptăm să vedem cu ce vine.

Seferovi a marcat 1-0 în finala 1/8 împotriva Franței.  Euro 2020. Elveția.  Sursa: TVP SPORT TRANSMISJAAcest obiectiv i-a șocat pe campionii mondiali! [WIDEO]