Spectacole nereușite pentru polonezi la Barletta. Înfrângeri ale jucătorilor de dublu

Spectacole nereușite pentru polonezi la Barletta.  Înfrângeri ale jucătorilor de dublu

Materiale de presă / Asociația Poloneză de Tenis / Olga Petrzak / În imagine: Piotr Matuszewski

Mateusz Kozanecki

Nu a fost o zi reușită pentru tenismenii polonezi de la Barletta. Maks Kaśnikowski și Piotr Matuszewski și-au pierdut ambii meciurile de dublu și au fost eliminați în primul tur.

Stephen Diez și Nicholas David Ionel au început jocul cu o lovitură foarte puternică. Au spart rapid serviciul adversarului, iar scorul a fost 5: 0. Perechea Maks Kaśnikowski / James McCabe a reușit să câștige un singur meci.

Imaginea meciului s-a schimbat în grupa a doua, unde duoul polono-australian a reușit să câștige 7: 5 și a decis soarta calificării în sferturile de finală printr-un departajare.

Aceasta a început cu scorul de 5-0 pentru Diez și Ionel. Rivalele au încercat să compenseze pierderile, dar au reușit să obțină doar patru puncte și au fost eliminate din turneu.

Urmărește videoclipul: #dziejesiewsportie: nu schimbă nimic. Ronaldinho continuă să farmece

Pe teren a apărut apoi Piotr Matuszewski, formând o pereche cu croatul Zvonimir Babić. Adversarii lor au fost cap de serie numărul 2 Zdenek Kolar și Denis Mołchanov.

Un meci de serviciu pierdut la 2:2 a determinat competiția în primul set. Ca și în meciul precedent, meciul a fost la egalitate în setul doi. Amândoi au făcut multe greșeli.

Matuszewski și Babic în al doilea set au pierdut până la patru jocuri pe serviciu și s-au retras și din cealaltă competiție din Barletta italiană.

Open Città della Disvida, Barletta (Italia)
ATP Challenger Tour, zgura, fond de premii 73.000 euro
miercuri, 5 aprilie

READ  Nikola Grbic și echipa națională de volei a Poloniei - nu vor funcționa? obiecte de căutare geno

Prima rundă de dublu:

Stephen Dies (Canada) / Nicholas David Ionil (România) – Max Käszcznikovski (Polonia) / James McCabe (Australia) 6-1, 5-7, 10-4

Zdenek Kollar (Cehia, locul 2) / Denis Mochanov (Ucraina, locul 2) – Zvonimir Babic (Croația) / Piotr Matuszewski (Polonia) 6-4, 6-3

Urmărește meciurile din Turul WTA cu Iga Świątek, Magda Linette și alți jucători de top pe CANAL+ online (link sponsorizat)