SSC Farol Constanta – Associatia Football Club Hermannstadt Sibiu 0-0. Liga – Etapa a 5-a

SSC Farol Constanta – Associatia Football Club Hermannstadt Sibiu 0-0.  Liga – Etapa a 5-a

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat la egalitate.

Nu s-au întâmplat multe de la începutul meciului, așa că este de remarcat faptul că unul dintre jucători nu a putut continua să concureze în acest moment al meciului. În minutul 45, Denis Alibeck a venit în spatele lui Gabriel Toure.

În același minut a avut loc o înlocuire pentru Farolo Constanța. Constantin Gramini s-a alăturat lui Gabriel Torje. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au mers la pauză cu un rezultat negativ.

Între minutele 49 și 78, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând două cartonașe galbene lui Farol Constanța și două din echipa adversă. Între 62 și 79 de minute au plecat jucători de la Hermannstadt: Alexandro Răuță, Ioan Hora, Silvio Balor, Călin Popescu, fiind înlocuiți de Cibrian Psino, Daniel Barachev, Petresor Petrescu, Alexandro Oroyan. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar Romaria Benzer, Andre Artian, Mihai Popescu, Dan Serpo, Todor Pallotta și Sebastian Borza au fost înlocuiți.

Antrenorul Hermannstadt a decis să joace mai agresiv. În minutul 88 l-a înlocuit pe mijlocașul Baba El Hassan și l-a adus pe atacantul Yonot Năstase pe terenul de joc. Vezi tu, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. Cu toate acestea, s-a înșelat – în ciuda schimbărilor de tactică, echipa sa încă se luptă cu eficiența. În minutul 90, arbitrul i-a pedepsit cu cartonaș pe Theodor Pallotta, Farol Constant.

În ciuda avantajului evident al echipei lui Farolo Constanța, aceștia nu și-au putut depăși adversarii, în ciuda faptului că au tras patru șuturi la poartă.

READ  Tokyo 2020. Jakub Garbacz poate fi calul întunecat al echipei de baschet

Nu a fost o priveliște frumoasă, jucătorii au făcut adesea greșeli, făcând meciul să se oprească și nerăbdare în tribune. Farol Constant a primit trei cartonaşe galbene în meci, două de la adversar.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.