SSC Faroul Constania 1920 – CS Cosmeton Media 2-0 (0-0). Liga Rumuska – 2. Kolezka Liki I.

SSC Faroul Constania 1920 – CS Cosmeton Media 2-0 (0-0).  Liga Rumuska – 2. Kolezka Liki I.

Arbitrul a trebuit să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. 18 minute mai târziu, arbitrul SSC Faroul Constania i-a arătat lui Romaria Byresa din 1920 pentru cartonaș galben, iar echipa adversă, D.C. Caspar a primit un cartonaș galben 30 de minute mai târziu.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

Echipa lui Cos Matten s-a transformat în repriza a doua, cu Ovidu Horia d. S-a alăturat lui Caspar. În minutul 53, arbitrul i-a arătat cartea jucătorului musafir Felix Mata.

În minutul 55 al meciului, SSC Faroul Constania a râs de jucătorii anilor 1920, iar Jepty Bettancore a înscris primul gol din penalty. Bradley de Nouijer a primit un card de la gazda unsprezece în minutul 57.

În minutul 62, Diego Isata a fost înlocuit de Sergio Seokan. Între minutele 75 și 79, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând două cărți galbene jucătorilor SSC Faroul Constania 1920 și unei echipe adverse.

Echipa Cosmetton a lansat în curând o ofensivă pentru a compensa pierderea. Echipa gazdă a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 80 nu i-a dat nicio șansă portarului Adrian Taparcia să-l apere.

În minutul 83, Rosmaan Cradinaro a fost înlocuit de Adama Sir, iar Gabriel Mauro a fost înlocuit de Mihai Lixandru, ceea ce a întărit echipa lui Cosmetton. Ulterior, antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Alexei Pitt cu Nicola Bobescu și Jeffa Bettencore cu Luca Andronas. Până la sfârșitul conflictului, rezultatul nu s-a schimbat. Jocul s-a încheiat cu 2-0.

Jucătorii SSC Faroul Constania 1920 au văzut patru cartonașe galbene în meci, iar adversarii au văzut trei.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători în a doua repriză.

Vinerea aceasta, Cos Matten va juca un alt joc pe teren propriu. Adversarul său va fi ACS Campionii Fotbal Club Argeș. SSC Faroul Constania 1920 va concura în FC Rapid 1923 București în aceeași zi.

READ  O zi istorică pentru World Speedway. Ar putea fi acesta un punct de cotitură?