SSC Farul Constanta 1920 – AFC UTA Arat 0-0. Liga Rumunska – 16. Kolezka Liki I

SSC Farul Constanta 1920 – AFC UTA Arat 0-0.  Liga Rumunska – 16. Kolezka Liki I

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat la egalitate.

Din primul minut, AFC UTA Arad a lovit puternic poarta adversă. Apărarea lui SSC Farul Constanța Eleven din 1920 a fost bine stabilită și niciun atac nu a primit gol. Ionuś Larie a văzut același cartonaș de la gazde în prima repriză. Era cel de-al 32-lea minut al întâlnirii.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat la pauză fără goluri.

SSC Farul Constanţa a început a doua jumătate a echipei 1920 cu o formaţie schimbată, alături de Eduard Radaslavescu Damien Dussaut. În minutul 51 arbitrul ia dat lui Eric un cartonaș de la AFC UTA Arad.

Antrenorul SSC Farul Constanţa 1920, i-a scăpat o scăpare din mânecă şi l-a permis pe Adrian Tabarcea să intre pe teren. În sezonul curent, acest atacant a intrat deja în rezervă de 12 ori și a marcat cinci goluri. Eli Fernandez a fost forțat să părăsească terenul. Alin Dobrosovlevici a venit în spatele lui Alexei Bidu în minutul 64. La scurt timp după aceea, antrenorul AFC UTA Arad a decis să folosească Joker-ul său. În minutul 73 Livy Antal a intrat pe teren, iar Philip Dunkubich a părăsit terenul.

Jucătorii AFC UTA Arad părăsesc terenul în 81 de minute: Desley Ubbink, Juan Passaglia, David Miculescu, Roger, iar înlocuitorii lor: Paul Mercioiu, Modestas Vorobjovas, Sorin Buștea, Alexandru Benga. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat schimbarea terenului, Jeffrey Bettencore și Florin Puros fiind înlocuiți de Ennes Sally și Aurelian Sittu. Cu două minute înainte de finalul jocului, jucătorul gazdelor Adrian Tabarzia a primit un cartonaș.

Arbitrul le-a arătat gazdelor două cartonașe galbene, în timp ce jucătorii AFC UTA au primit unul de către Arad.

Cei doi au schimbat cinci jucători în repriza secundă.

Pe 27 noiembrie, unsprezece dintre AFC UTA Arad vor avea ocazia să acumuleze mai multe puncte acasă. ACS Campionii Fotbal Club Argeş îi va fi adversar. Pe 29 noiembrie, CS Gaz Metan Mediaş SSC Farul Constanţa va găzdui echipa 1920.

READ  Un nou Eldorado în Europa? Apartament pentru familie de la 4.000 PLN. PLN pe metru