SSC Farul Constanţa 1920 – CFR 1907 Închis 0-2 (0-1). Liga rumuńska – 20. Liga rumuńska

SSC Farul Constanţa 1920 – CFR 1907 Închis 0-2 (0-1).  Liga rumuńska – 20. Liga rumuńska

Cele unsprezece puncte de la CFR Cluj, extrem de necesare pentru a rămâne în fruntea clasamentului. Această echipă a ocupat primul loc și a fost cu siguranță favorita în joc.

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Întâlnirea s-a încheiat cu o victorie pentru CFR Cluj.

Nu s-a întâmplat nimic pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Singurul cartonaș din prima repriză i-a fost acordat lui Christian Mania din cei unsprezece jucători. Acesta a fost al nouălea minut al luptei.

Norocul i-a zâmbit CFR Cluj în minutul 37 când Valentin Kostas a marcat primul gol. Camorra a marcat pasa decisivă în poartă.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru CFR Cluj.

În minutul 56, Elie Fernandez l-a înlocuit pe Jorge Jania. În același minut, directorul SSC Farul Constanța 1920 a decis să-și folosească jokerul și a intrat Eduard Radaslavescu, iar Alexi Pitu a părăsit terenul.

Antrenorul LCFR Cluj a scos un as din buzunar și i-a permis lui Adrian Alexandru să intre pe teren. Mijlocașul a jucat 12 meciuri ca înlocuitor în acest sezon. Hadi Sako a fost forțat să părăsească Torawa. A fost o decizie bună, unsprezece dintre ei au reușit să înscrie un alt gol. Între 61 și 86 de minute au fost înlocuiți doi jucători de la CFR Cluj: Valentin Costache, Denis Alibec, Cristian Manea și Mihai Bordeianu, iar aceștia au fost înlocuiți de Alexandro Chepschio, Gabriel Diplgo, Mateo Susic și Mike Botoli. Tot la echipa adversă, antrenorul a dispus o remaniere pe teren, în care locul lui Florin Borissi, Andrei Sioban, Sebastian Mladin a fost luat de: Konstantin Gramini, Adrian Tabarzia, Alain Dobrosavlevich. Cu 11 minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a acordat lui Alexandru Chepetzu un cartonaș de la CFR Cluj.

READ  Campionatul Mondial de handbal feminin: Polonezele își încheie participarea la turneu. Sunt multe de jucat în meciul cu România - Știri

În ultimele minute ale meciului, pe teren s-a impus o atmosferă fierbinte. În minutul 90, Alexandru Chipciu a intrat pe lista trăgătorilor. Adrian Alexandru a contribuit la stabilirea obiectivului.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat 0-2.

compozitii

SSC Farol Constanta 1920

CFR 1907 Închis

Mihai Marian Iwani

Otto Hendrich

74′ Sebastian Mladen

Mario Jorge Malico Paulino

74′ Florin Flavius ​​​​Boris

Mihai Kotlin Bordiano86

74′ Andre Virgil Ciopano

Mike Bottoli Systore86

74′ Aline Dobrosavlevici

Matei Susic86

74′ Constantin Gramini

Alexandro Chepsio61 90 79

74′ Adrian Tabarcia Petri

Gabriel Dubaljoh67

CFR Cluj a avut posesia balonului 100 la sută din timp, rezultând o victorie în meci.

Arbitrul nu a pedepsit gazdele cu niciun cartonaș, în timp ce jucătorii CFR Cluj au arătat două zerouri.

Ambele grupe au făcut cinci schimbări în repriza secundă.

Duminica viitoare, CFR Cluj se va chinui să obțină mai multe puncte acasă. Concurentul acestuia va fi ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Însă, luni, Dinamo Bucureşti va fi adversară a SSC Farul Constanţa 1920 în meciul de la Bucureşti.