SSC Farul Constanța 1920 – FC Academica Clinceni 5-0 (2-0). Liga rumuńska – 8. Kolejka Ligi I

SSC Farul Constanța 1920 – FC Academica Clinceni 5-0 (2-0).  Liga rumuńska – 8. Kolejka Ligi I

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul a zâmbit jucătorilor SSC Farul Constanța 1920 în minutul șase când Jefté Betancor a marcat primul gol. Damien Dosso a înscris o pasă în poartă.

În minutul 17, arbitrul i-a arătat lui Denis Ventura de la FC Academia Clincini cartonașul galben, iar Andrei Artin a arătat de la echipa adversă în minutul 24. În minutul 28, Bradley de Noyer l-a înlocuit pe Romare Pires.

Gifty Betancourt a luat ceva timp pentru a declanșa o explozie de bucurie în rândul suporterilor SSC Farul Constanța 1920, marcând un alt gol în minutul 45 al meciului. Radu Bobok a ajutat la marcarea golului.

În a doua repriză, FC Academica Clinceni a ieșit cu o linie în schimbare cu William Amorim, Christian Javra, Donatas Kazlauskas și Stephen Juma. Unsprezece au venit și de la SSC Farul Constanța 1920 într-o gamă schimbătoare, urmată de Enes Sali după Alexi Pitu.

În minutul 56, Gifty Betancourt de la SSC Farul Constanța 1920 a înscris al treilea gol al meciului, iar Andrei Artin a stabilit poarta.

Fanii SSC Farul Constanța 1920 au așteptat cu nerăbdare introducerea lui Adrian Tabarcea. Acest atacant a jucat șase meciuri ca înlocuitor în acest sezon și a marcat două goluri. Gifty Betancourt a trebuit să părăsească terenul. Mutarea antrenorului a fost corectă. Adrian Tabarcia a mai marcat un gol în minutul 81 al meciului. Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC Academica Clinceni a decis să-și consolideze mijlocul terenului și să-l înlocuiască pe un obosit Marius Sioyo în minutul 61. Robert Ayon a ieșit pe teren pentru a obține un mijloc central calm. Între 68 și 73 de minute, jucătorii SSC Farul Constanța 1920 au părăsit terenul: Georges Janja, André Artian, Nicolas Popescu și Konstantin Gramini. Tot în echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, înlocuindu-i pe Mladen Gutricio și Michael Omoh cu Răzvan Patriche și Valentin-Laureniu Dumitrache.

READ  Cine va juca împotriva Italiei în sferturile de finală ale Euro 2020? Hit-ul este pe cale să vină! Așa arată pacea

În minutul 70, cardul a fost înmânat lui Donatas Kazlauskas de la unsprezece oaspeți.

La finalul meciului, geanta de poartă a fost slăbită. Spectatorii au avut motive să fie fericiți. Adrian Tabarcia a marcat cu 4-0 cu nouă minute înainte de finalul meciului. Este pentru a treia oară când acest jucător înscrie în acest sezon. Damien Dusseau a primit un alt ajutor.

Norocul a zâmbit jucătorilor SSC Farul Constanța 1920 în minutul 85 al meciului când Enes Sali a marcat al cincilea gol. A marcat golul după o pasă a lui Nicolas Popescu.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat cu 5-0.

SSC Farul Constanța 1920 a controlat mai mult balonul 100% din timp, rezultând într-o victorie masivă a meciului.

Jucătorii gazdelor au primit un cartonaș galben în meci, în timp ce adversarii lor au primit două.

Amândoi au făcut cinci schimbări.

Sâmbătă, SSC Farul Constanța 1920 va lupta pentru mai multe puncte la Buzău. Concurentul său va fi CF Chindia Târgoviște. Duminică, ACS Campionii Fotbal Club Argeș va juca FC Academica Clinceni în regiunea sa.