SSC Farul Constanţa 1920 – FC Rapid 1923 2-0 (1-0). Liga rumuńska – 18. Colica Ligue 1

SSC Farul Constanţa 1920 – FC Rapid 1923 2-0 (1-0).  Liga rumuńska – 18. Colica Ligue 1

Ambele echipe au mai jucat o singură dată. Meciul s-a încheiat la egalitate.

Nu toți suporterii și-au luat locul pe teren și s-a făcut prima înlocuire. În minutul șase, Dragos Gregor a fost înlocuit de Alexandro Dandia.

În minutul 18 s-a produs o schimbare la FC Rapid 1923. Albert Tivadar s-a alăturat lui Alexandro Ioneta. Singurul cartonaș din meci i-a fost dat lui Cristian Sabonaro de la Rapid 1923. Era minutul 36 al meciului.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor SSC Farul Constanţa 1920 în minutul 42 când Virgil Getsch a marcat primul gol. Alexei Petto a ajutat la înscrierea golului.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru SSC Farul Constanţa 1920.

Antrenorul lui FC Rapid din 1923 a scos un zdrobitor din mânecă și l-a lăsat pe Younes Benno să alerge pe teren. Acest atacant a intrat deja ca înlocuitor de 11 ori în acest sezon și a marcat două goluri. Adrien Blanc a trebuit să părăsească terenul. FC Rapid 1923 a fost înlocuit de FC Rapid 1923 într-o formație schimbată, urmat de Rareș Ilie după Ștefan Pănoiu.

Cei unsprezece bărbați au intrat în ofensivă pentru a compensa cât mai repede pierderea. SSC Farul Constanţa 1920 a profitat de situaţie şi a mai înscris un gol. În minutul 59, Andre Ciopano a marcat rezultatul. Încă o dată, Alexi Pitu a contribuit la înscrierea unui gol.

După 60 de minute, Júnior Morais a fost înlocuit de Romaria Moise pentru a mări FC Rapid 1923. Antrenorul adversarilor a decis rapid să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Florin Purece cu Romária Piresa. Câteva clipe mai târziu, antrenorul SSC Farul Constanţa 1920 decide să-şi folosească clovnul. În minutul 61, Adrian Tabarcea a intrat pe teren, iar Ely Fernandes a părăsit terenul. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-0.

SSC Farul Constanţa 1920 a avut posesia balonului 100 la sută din timp, rezultând meciul câştigat.

Arbitrul nu i-a avertizat pe jucătorii SSC Farul Constanţa 1920 împotriva arbitrului şi le-a dat oaspeţilor un cartonaş galben.

Amândoi fac schimb de cinci jucători.

Vinerea aceasta, FC Rapid 1923 va mai juca un meci la Mioveniem. Concurentul acestuia va fi ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Pe 12 decembrie, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe va găzdui cele unsprezece ale SSC Farul Constanţa 1920.