SSC Farul Constanta – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 0-3 (0-3). Liga – Etapa a 5-a

SSC Farul Constanta – Clubul Sportiv Universitatea Craiova 0-3 (0-3).  Liga – Etapa a 5-a

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de trei ori. Echipa Univ CS. Craiova a câștigat de două ori și a pierdut o singură dată.

Pe teren nu s-a întâmplat nimic de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu cartonaș a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Ovidiu Bic de la CS-u Univ a primit cartonaș galben în minutul șapte. Craiova.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor CS Univ. Craiova în minutul 15 al meciului când Jovan Markovic a marcat primul gol. Gustavo Vagenin a ajutat la înscrierea golului.

Arbitrul le-a arătat cartonașele galbene jucătorilor CS Univ. Craiova: Paul Pap în minutul 19 și Jovan Markovic în minutul 22.

Echipa lui Farol Constant a intrat în ofensivă pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Situația a fost exploatată de echipa CS Univ. Craiova, a mai marcat. Cu opt minute înainte de finalul primei reprize, Stephan Bayram nu a avut nicio șansă să-l apere pe portar. Un pas a fost marcat în poartă de Alexandro Crito.

În minutul 45, Jefta Betancourt l-a înlocuit pe Adrian Petri.

În același minut, Jovan Markovic de la CS Univ a marcat al doilea gol al său în acest meci. Craiova. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat 0-3.

În minutul 46, arbitrul ia dat cartonaș galben lui Gustav Wagen de la CS Univ. Craiova, iar în minutul 48 al echipei adverse Dragoş Nedelko. Între minutele 49 și 75, jucătorii CS Univ au părăsit terenul. Craiova: Jovan Markovic, Gustavo Vagenin, Alexandru Creta, a fost înlocuit cu: Elvir Kulić, Ante Rogoljic, Dan Nestor. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, iar Sebastian Mladen și Robert Moldovino i-au luat locul lui Dragos Ndelko și Gabriel Iancu.

READ  Andorra - Polonia. Pep Guardiola și frații uków se numără printre reprezentanții Poloniei

A durat ceva timp pentru antrenorul CS Univ. Craiova a decis să apere rezultatul. În minutul 81 a pus în apărare. Marius Konstantin, fundașul arhetipal, care trebuia să-și ajute echipa să-și apere rezultatul, a intrat în locul atacantului Stefan Bayram. Antrenorul s-a dovedit a fi un bun strateg, iar decizia sa a permis echipei CS de la Univ. Craiova menține conducerea. În minutul 90, arbitrul Adrian Petri de la Farol Constant a aruncat din teren.

Farolo Constant a avut nouă ocazii de a marca dintr-o lovitură de colț. Echipa Univ CS. Craiova a dominat adversarii pe teren. A făcut mai multe atacuri periculoase la poarta adversă, lovind 10 șuturi pe poartă.

Arbitrul le-a acordat un cartonaș galben și unul roșu jucătorilor Farol Constanța și CS Univ. Craiova a dat patru fluiere.

Ambii jucători au schimbat cinci jucători.