Steaua Bucureşti – AFC Botoşani 3-1 (0-1). Liga Romaniei – a 16-a zi de meci din Liga I

Steaua Bucureşti – AFC Botoşani 3-1 (0-1).  Liga Romaniei – a 16-a zi de meci din Liga I

A fost o luptă în fruntea mesei. Va fi un meci interesant deoarece sunt a doua și a patra echipă din ligă care joacă împreună.

Până acum, istoria întâlnirilor dintre unsprezece este foarte bogată. În 21 de meciuri, echipa lui Stuart a câștigat de 15 ori, înregistrând o înfrângere și cinci egaluri.

Din startul meciului, tactica antrenorului bodosanilor a fost transparenta. Nu trebuie să fii un expert pentru a vedea că ea se concentrează în principal pe blocarea accesului la poartă. Dușmanii nu au știut de mult să-i înșele pe apărătorii echipei Potoșani. Real Fileco l-a înlocuit pe Enrico Papa în minutul 22.

Apoi, bodosanenii au deschis scorul. Christopher Brown a luat conducerea în minutul 24. Hervin Onjenta a asistat la poartă.

În minutul 29, arbitrul lui Potosani Realt Filiko a primit cartonaș galben, iar în minutul 41 Adrian Řuta a primit cartonaș galben. Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest pentru bodosănenii.

În minutul 59, Claudio Keseru a fost înlocuit de Konstantin Budescu, iar echipa lui Stu a luat putere. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Matthias Santos cu un ou. După un timp, antrenorul lui Steve a decis să-și folosească Joker. În minutul 69 Ianis Ili a părăsit terenul pentru ca Andre Cordia să părăsească terenul. Ianis Ily a marcat un gol fără a dezamăgi și l-a doborât pe portarul adversarilor. Acesta este deja al patrulea gol al său la turneul din acest an.

În același minut, Steve a schimbat echipa. Valentine George se alătură lui Darius Dumitru.

Gazdele au egalat scorul meciului. În minutul 77, George of Valentine a intrat pe lista lunetiştilor. Golul a fost marcat de o pasă a lui Octavian Bobescu.

Norocul a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii lui Stu, în timp ce Ianis Ily a marcat al doilea gol în minutul 86. Acest concurent trage ca la țintă. Aceasta este a patra victorie din acest sezon. Constantine Budescu a asistat la scor.

READ  Băncile centrale gestionează și piața - politica BC este cel mai important factor de preț pe piața valutară

Fanii botoșăneni așteptau cu nerăbdare prezentarea lui Mihai Roman. Atacantul a intrat deja ca înlocuitor de cinci ori în acest sezon și a marcat un gol. Edward Floris a trebuit să părăsească terenul. În minutul 88, Real Madrid a fost înlocuit de Andre Dirkowen pentru a-i da un impuls lui Bodosani. După mult timp, antrenorul echipei adverse a decis și el reînnoirea echipei, înlocuindu-l pe Octavian Bobesku cu Raswan Oita. Un singur cartonaș în repriza secundă a fost dat de Alexandru Dikanasu de la Potoșani. Era minutul 90 al luptei.

Echipa vizitatoare a trecut rapid la ofensivă pentru a compensa pierderea. Unsprezecele lui Steve au profitat rapid de situație și au mai marcat un gol. În minutul patru al prelungirilor, Florin Tănase a aruncat mingea în plasa adversarilor. Ianis Ili a asistat la poartă.

Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 3-1.