Steaua Bucuresti – AFC UTA Arad 2-1 (1-0). Liga Romaniei – a 18-a zi de meci din Liga I

Steaua Bucuresti – AFC UTA Arad 2-1 (1-0).  Liga Romaniei – a 18-a zi de meci din Liga I

Steve avea nevoie de unsprezece puncte pentru a rămâne în clasamentul ligii. Echipa a terminat pe locul doi și a fost alegerea definitivă a jocului.

Cei unsprezece care apar aici în istoria luptei în direct s-au întâlnit de trei ori. Echipa lui Stu a câștigat de două ori, egalând o dată fără a pierde niciun meci.

A trebuit să așteptăm un timp pentru primul gol al jocului. Când Florin Tanase a marcat primul gol la o lovitură de pedeapsă în minutul 22, Luck a zâmbit în timp ce se uita la jucătorii lui Stu. Acest fotbalist șutează ca la poartă. Este a șasea sa victorie în acest sezon.

Arbitrul le-a arătat cartonașe galbene jucătorilor AFC UTA Arad: Dragoř Balauru în minutul 24 și Modestas Vorobjovas în minutul 32. Stuva a încheiat prima repriză cu un avans modest pentru echipă.

Idriz Batha l-a înlocuit pe Modestas Vorobjovas în a doua jumătate a lotului AFC UTA Arad. În minutul 63, Claudio Kesser a fost înlocuit de Ion Dumitter.

În același moment, echipa Stuva s-a schimbat. Valentine George a mers pe Andre Gordia. Iar fanii AFC UTA Arad așteptau cu nerăbdare prezentarea lui Adrian Hora. Atacantul a făcut cinci înlocuitori în acest sezon și a marcat patru goluri. Juan Pasaglia a fost forțat să părăsească terenul. A fost o decizie bună, deoarece echipa sa a egalat. Cu 21 de minute înainte de finalul reprizei secunde, arbitrul i-a dat lui Octavian Bobescu un cartonaș de la Stuva.

Echipa vizitatoare a egalat scorul meciului. Roger a intrat pe lista lunetiştilor în minutul 72.

Cu 10 minute înainte de finalul meciului, arbitrul i-a arătat cartonașul jucătorului AFC UTA Arad, Vink Međimorc.

READ  Polski Cukier Gwiazda și Global Pharma Orlicz vor juca în turul doi al Cupei Europene 1924 - Superliga poloneză de tenis de masă.

Florin Tănase de la Stova a marcat al doilea gol în minutul 81 al meciului. După câteva minute, antrenorul lui Steve a decis să-şi folosească Jokerul. Ianis Ili a intrat pe teren în minutul 83, iar Octavian Bobescu a părăsit terenul.

În același minut, în locul lui Darius Dumitru s-a adăugat și Ruswan Oyda, iar în al doilea minut al prelungirilor meciului, Ovidu Bobesku a intrat pe terenul lui Ovidu Bobescu, ceea ce ar aduce putere echipei lui Stu. La scurt timp și antrenorul echipei adverse a decis să reînnoiască echipa, aducându-l pe Liviu Andola în locul lui Philip Dunkubik. Rezultatul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Lupta s-a încheiat cu 2-1.

Umile Voropjovas32 46

22 ′ (k.), 81 ′ (k.) Florin Lucian Tanase