Steaua București – CS Gaz Metan Mediaș 2-1 (1-1). Liga Română – Runda a patra din prima ligă

Steaua București – CS Gaz Metan Mediaș 2-1 (1-1).  Liga Română – Runda a patra din prima ligă

Până în prezent, istoria întâlnirilor dintre Eleven este foarte ocupată. În 28 de meciuri, Steau a câștigat de 18 ori și a marcat patru pierderi și șase remize.

Arbitrul a trebuit să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. În minutul 11, jucătorul invitat Octavian Falciano a primit o carte.

Norocul a zâmbit jucătorilor lui Stu în minutul 13 când Florin Tonas a înscris din penalty.

Jucătorii invitați scapă de inactivitatea de moment. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Și în curând eforturile lor au dat roade. În minutul 24, Patricio Matricardi a intrat pe lista trăgătorilor. Okechukwu Irobiso a finalizat asistarea.

A devenit neliniștită pe teren. Pentru a controla situația în minutul 28, arbitrul a dat cartonașe galbene jucătorilor celor două echipe: Gabriel Mora și Florenel Koeman. Până la sfârșitul primei reprize, niciuna dintre echipe nu a reușit să schimbe rezultatul meciului.

Steaua a început repriza a doua cu o formație în schimbare, urmată de Dennis Haro, Olympio Morozana și Ivan Mamut, Valentin Creo, Darius Dumitru și Iannis Eli. Unsprezece schimbări au fost făcute și în pauza de la Mitane Gas, iar Yuri Matias s-a alăturat lui Gabriel Mora. În minutul 67, Nasser Al Shamid a fost înlocuit de Dioga Izata.

Singura carte din repriza a doua a fost acordată lui Diog Izata al echipei vizitatoare. Acesta a fost minutul 68 al întâlnirii. În minutul 72, Valentin Creo a fost înlocuit de Octavian Popescu pentru a consolida echipa Stowe. Curând, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Ronald Deacon cu Sergio Siokan.

Eforturile suplimentare ale echipei Steau au dat efectul obiectivului. În minutul 79, Octavian Popescu a marcat rezultatul. Golul a fost marcat după o pasă a lui Florin Tonas.

READ  Ucraina și Rusia sunt în pragul războiului. lumea reactioneaza [ZAPIS RELACJI LIVE]

După ce a primit un gol, antrenorul Gas Mitan a decis să joace mai agresiv. În minutul 83, el l-a schimbat pe mijlocașul Rozvan Grindinar și l-a introdus pe atacantul Adama Sara pe terenul de joc. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa se va recupera repede. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. În cel de-al doilea minut de prelungire a existat o schimbare de 11 pentru Stowe. Răzvan Oaidă s-a alăturat lui Ianis Ili. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu 2-1.