Steaua București – FC Academica Clinceni 3-2 (2-1). Liga României – Runda a zecea a primei ligi

Steaua București – FC Academica Clinceni 3-2 (2-1).  Liga României – Runda a zecea a primei ligi

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de șase ori. Echipa lui Stowe a câștigat de trei ori, a remizat de două ori și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Deja la începutul meciului, jucătorii lui Steau au deschis scorul. În al treilea minut, Claudio Quisero a adus conducerea celor unsprezece goluri ale sale. Este pentru a treia oară când acest jucător înscrie în acest sezon.

Curând, Paulo Vinicius a provocat o mare bucurie în rândul fanilor lui Stowe, marcând un alt gol în minutul 10 al meciului. Iulian Cristia a ajutat la marcarea golului.

Și arbitrul i-a arătat cartonașul galben lui Adrian Șut de la Steau în minutul 11, iar arbitrul i-a arătat lui Thibault Moulin de la echipa adversă în minutul 40 al meciului.

Jucătorii FC Academica Clinceni au răspuns în cele din urmă cu un gol. În ultimul minut al primei reprize, Michael Omoh a intrat pe lista marcatorilor. Juan Cassini a ajutat la marcarea golului.

În minutul 60 a avut loc o schimbare în echipa lui Stowe. Ovidiu Popescu s-a alăturat lui Adrian Șut. În același minut, Andrei Kordia l-a înlocuit pe Rozvan Ueda.

Steaua lui Iannis Eli a privit cartea cu 25 de minute înainte de sfârșitul reprizei a doua.

Unsprezece jucători ai FC Academica Clinceni au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Echipa gazdă a profitat de situație marcând un alt gol. În minutul 66, Iannis Eli a arătat un șut precis. Acest adversar trage ca pe un semnal. Acesta este al treilea hit al său în acest sezon.

READ  Polonia Suedia. Kamal Grosky a comentat meciul. "Innebunesc"

În minutul 72, Claudio Quisero a fost înlocuit de Constantin Bodesco pentru a consolida echipa lui Sto. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Michael Omoh cu Stephen Juma și Marius Sioio cu Christian Javra. Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC Academica Clinceni a decis să-și folosească jokerul. În minutul 76, Valentin-Laurențiu Dumitrache a intrat pe teren, iar William Amorim a părăsit terenul. În minutul 84, Alexandro Moussa și Ioan Domiter au ieșit de pe teren și au fost înlocuiți de Darius Dumitru și Valentin Georgi.

În ultimele minute ale meciului pe teren, emoțiile jucătorilor s-au potrivit cu cele din tribune. Juan Cachini a marcat un gol în minutul 89. Cristian Javra a marcat o pasă decisivă în poartă.

Stadionul funcționa. Pentru a calma situația în primul minut adăugat, arbitrul a acordat cartonașele galbene jucătorilor celor două echipe: Amir Belali și Konstantin Bodesco. Două minute mai târziu, o schimbare a avut loc la FC Academica Clinceni. Donatas Kazlauskas s-a mutat la Asen Rumenov. Cele unsprezece FC Academica Clinceni nu au avut suficient timp pentru a da o lovitură decisivă și meciul s-a încheiat cu o victorie modestă pentru Steaua.

Avantajul posesiei FC Academica Clinceni a fost enorm (66 la sută) și, din păcate, în ciuda acestui avantaj, echipa a pierdut echipa.

Arbitrul le-a arătat gazdelor un cartonaș galben în prima repriză și două în a doua. Jucătorii echipei adverse au primit un cartonaș galben în prima repriză și un cartonaș galben în a doua.

Steau a înlocuit cinci jucători în a doua repriză. La rândul lor, cei unsprezece oaspeți din repriza a doua au înlocuit patru jucători.

Deja vineri, Steaua va avea șansa de a obține mai multe puncte în timp ce joacă pentru Buzău. Adversarul său va fi CF Chindia Târgoviște. Pe 4 octombrie, AFC Botoșani va fi un concurent pentru FC Academica Clinceni în meciul care va avea loc la București.