Steaua București – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (0-1). Liga Română – Runda a șasea a primei ligi

Steaua București – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (0-1).  Liga Română – Runda a șasea a primei ligi

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de 12 ori. Cei unsprezece jucători ai lui Stowe au câștigat de șase ori, au remizat de patru ori și au pierdut doar de două ori.

Nimic nu s-a întâmplat pe teren de la începutul meciului. Se poate spune că pedepsirea unui jucător cu o carte a fost unul dintre cele mai importante evenimente din primele minute ale meciului. Singura carte din prima repriză a fost acordată lui Ovidiu Popescu de la echipa gazdă. Acesta a fost al zecelea minut al întâlnirii.

Dintr-o dată, jucătorii de la Sepsi nu i-au dat portierei adverse o șansă. În minutul 36, Adnan Aganovic a înscris un gol.

Prima repriză s-a încheiat cu un avans modest de la unsprezecea lui Sepsi.

Sipsey a început repriza a doua cu o gamă schimbătoare, urmată de Tsvetelin Lukov după Petar Bojic. În minutul 54, arbitrul l-a arătat pe Branislav Ninaj, un jucător de la Cepsi.

În minutul 56, Boubacar Fofana a fost înlocuit de Rozvan Tenko.

Jucătorii lui Stowe scapă de inactivitatea temporară. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Eforturile lor au dat roade. În minutul 58, Florin Tonas a marcat egalarea. Mod gol creat de Iulian Cristea.

În minutul 64, arbitrul l-a acordat pe Nikolai Boone de la Sepsi. În minutul 67 al penalty-ului, Bogdan Mitriya nu l-a folosit pe Essebsi. Portarul a arătat o reacție excelentă pe linia porții. Arbitrul ia arătat cartonașul galben lui Marios Stevinescu de la Sepsi în minutul 68, iar arbitrul i-a arătat lui Valentina Creo de la echipa adversă în minutul 73.

READ  Confuz cu aranjamentul. Unde ocupă Iga Świątek și Hubert Hurkacz?

În minutul 71, Florenel Koeman a fost înlocuit de Evan Mamut pentru a consolida echipa lui Stowe. În curând, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze și echipa, înlocuindu-l pe Cătălin Golofca cu Eder González. Antrenorul Sepsi a decis să joace mai agresiv. În minutul 78, l-a schimbat pe mijlocașul Adnan Aganovic și l-a adus pe atacantul Stefan Aschkovsky, care a marcat un gol în acest sezon. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua repede conducerea. Cu toate acestea, a greșit – în ciuda schimbării tacticii, echipa sa încă se lupta cu performanța. În minutul 85, Andrei Cordea a fost înlocuit de Ianis Ili, iar Ovidiu Popescu a fost înlocuit de Ovidiu Perianu, care urma să consolideze echipa Steaua. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Nándor Károly cu Andres Domitrescu.

Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat cu scorul de 1-1.

Avantajul 11 ​​al posesiei lui Steau a fost enorm (100%) și, din păcate, în ciuda acestui avantaj, jucătorii au egalat doar.

Jucătorii lui Stowe au primit două cartonașe galbene în meci, în timp ce adversarii lor au primit trei.

Steau a folosit toate modificările din a doua repriză. Pe de altă parte, echipa oaspeților a făcut cinci schimbări în repriza a doua.

Statistici

Steaua Bucuresti

Seps OSK Sfântu Gheorghe

săgeți

Sut în poartă

În această duminică, Sepsi va avea șansa să înscrie mai multe puncte acasă. Adversarul său va fi Bochani AFC. În aceeași zi, Cluj CFR 1907 va concura împotriva lui Stowe în meciul care va avea loc la Cluj-Napoca.