Steaua – CS Universitatea 0-1 (0-0). Liga Română – runda a noua a primei ligi

Steaua – CS Universitatea 0-1 (0-0).  Liga Română – runda a noua a primei ligi

Pe 19 mai, la Stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, s-a desfășurat un meci din etapa a noua a Ligii I a României între Steaua și CS Universitatea. Meciul s-a încheiat cu o victorie cu 1-0 asupra CS Universitatea.

Steaua Bucuresti

Clubul Atletic al Universității din Craiova, 1948

A. Cicaldo 55 ‘

CS Universitatea a fost al cincilea în clasament înainte de meci, așa că a trebuit să înscrie puncte pentru a ieși din zona retrogradării.

În istoria duelurilor directe, echipele s-au întâlnit de 23 de ori. Echipa lui Steau a câștigat de 17 ori, a remizat trei și a pierdut doar trei.

Din primele minute, CS Universitatea a atacat cu înverșunare poarta adversarului. Cu toate acestea, linia de apărare a lui Stowe a fost în formă bună și niciunul dintre atacuri nu s-a încheiat cu primirea unui gol. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0.

Steau a început repriza a doua cu o formație în schimbare, iar Andrei Istrate s-a alăturat lui Gabriel Fulga. Antrenorul Steau a decis să folosească un joker. În minutul 46, Alexandru Buziuk a intrat pe teren, iar Alexandru Mussi a părăsit terenul.

Unsprezece jucători ai CS Universitatea au început repriza a doua cu o gamă schimbătoare, urmată de Alexandru Cicaldo după Vladimir Scrichio.

Singurul gol din meci a fost marcat de Alexandru Chicaldo pentru CS Universitatea. Golul a fost marcat în același minut. Acesta este al unsprezecelea hit pentru acest jucător în acest sezon. Andrei Evan a contribuit la poziția de gol.

În minutul 64, tefan Baiaram a fost înlocuit de George Cîmpanu. În același moment a existat o schimbare în echipa CS Universitatea. Matteo Fidel s-a mutat la Dan Nestor. Antrenorul CS Universitatea a scos asul din mânecă și l-a lăsat pe Alexandru Todori să iasă pe teren. Acest atacant a făcut 13 înlocuiri în acest sezon și a marcat două goluri. Andrei Evan a trebuit să părăsească stadionul.

READ  Lech Pozna disprețuia lucrurile. Faceți upgrade, dar uitați de nonna pique, la fel de important

În minutul 68, Răzvan Oaidă a fost înlocuit de Aurelian Ciuciulete, iar Dragoșa Nedelcu a fost înlocuit de Lucien Philippe, care ar fi trebuit să întărească echipa Stelei. Antrenorul adversarului a decis să actualizeze și formația, Juan Cámara înlocuindu-l pe Reagi Baah după 84 de minute.