Știm de ce asistentul judecător român a luat un autograf de la Erling Haaland. gest frumos

Știm de ce asistentul judecător român a luat un autograf de la Erling Haaland.  gest frumos

După meciul de la Manchester City împotriva lui Borussia Dortmund, marți, asistentul arbitru român a luat semnăturile lui Erling Haaland pentru cartonașele galbene și roșii. Acest lucru a fost criticat de experți. Jurnalistul român a explicat de ce arbitrul a făcut acest lucru.

Manchester City l-a învins pe Borussia Dortmund cu 2-1 în primul sfert de finală al Ligii Campionilor. Erling Haaland nu a marcat de data aceasta și l-a ajutat pe Marco Reus să înscrie golul. După meci, în timp ce mergea pe culoar spre vestiar, arbitrul asistent, Octavian Sofri, s-a apropiat de el. BVB-ul român a avansat cu semnături pe cartonașele galbene și roșii, care sunt pedepsite de participanții la competiție.

Întreaga situație a fost înregistrată de camerele de televiziune și comentată printre alții de experți în sporturi BT – foști reprezentanți ai Angliei – Owen Hargreaves și Joleon Lescott. – Nu faci astfel de lucruri. Arbitrii sunt responsabili de jocul meciurilor, iar în această seară nu și-au dat cea mai bună performanță, mai ales în prima repriză – prima repriză de evaluare. Al doilea a rezumat: – Acest comportament pare rău și nedemn de judecător. Este copilăresc.

Antrenorul Manchester City, Josep Guardiola, a învățat totul. – Poate că judecătorul este un fan al lui Haaland? Sau să ia o semnătură pentru fiul său? Este pentru prima dată când văd o astfel de situație, dar nu am o problemă cu ea. Judecătorii și-au făcut treaba bine, a rezumat spaniolul.