Succesul concurenților clubului de arte marțiale Skarzyski „Kyokushin Karate”

Concurenții clubului Skarżyski „Kyokushin Karate” și-au încheiat duminica, 19 septembrie, campionatul polonez de la Ek, care a fost și un turneu de calificare pentru Campionatele Europene. Echipa SKSW ZABOREK-TEAM formată din trei persoane a avut o performanță excelentă. Igor Rondo a fost inegalabil la KUMITE.

Duminică, 19 septembrie, la sala de sport din Ike, în perioada 13-14 noiembrie 2021 a avut loc în România Campionatul Polonez Šinkyokochenkai pentru antrenori, juniori și tineret, care a fost și un turneu de calificare pentru Campionatul European. .

Competiția s-a jucat în două discipline: KUMITE (Bătălii) și Kata.

La clasa kata, de data aceasta Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokoshin-Karate” nu a participat, doar la clasa kumite.

Clubul a adus trei medalii și calificări pentru Campionatul European la Skarżysko-Kamienna.

Sunt mândru de întreaga mea echipă. Tactic și tehnic bine pregătit în toate modurile. Aceștia ne prezintă cu mândrie orașul în toată Polonia. Antrenorul Zbigniew Zaborsky spune că arată întotdeauna consecvență și nu eșuează niciodată.

Igor Rondo a câștigat medalia de aur la kumite și s-a calificat la Campionatele Europene Oradea – România 2021.