Szczsny va salva penalty-ul, dar apoi judecătorul va interveni [WIDEO] baek nimic

Greu de crezut! Deja în timpul opririi în prima repriză a meciului dintre Juventus și Inter milan, arbitrul a văzut o greșeală și a arătat spre „unsprezece”. Hakan Calhanoglu sa apropiat de minge. Turc a lovit puternic, aproape de pământ, dar Wojciech Szczesny Simțiți jucătorul senzațional și salvați lovitura. Ceea ce s-a întâmplat apoi a fost un mare roller coaster.

Priveste filmarea
„Borok a fost prima vedetă poloneză a sportului. A fost un rol foarte dificil”

Szczęsny poate fi un erou și apoi… intră judecătorul

În timpul intervenției, mingea a căzut din păcate din mâinile lui Wojciech Szczesny, iar apoi atât fundașii lui Juventus cât și. Hakan Calhanoglu. A fost o lovitură și în cele din urmă mingea a fost chiar sub linia porții. Rabiot a încercat să o lovească cât de departe, dar în schimb a lovit-o cu piciorul direct în plasă. Părea un autogol, jucătorii Inter Milano chiar au început să sărbătorească, dar arbitrul a făcut pauză dragoste fluier.

Pentru mai mult conținut sportiv, vizitați Pagina principală a Gazeta.pl

Rezultă că arbitrul a văzut greșeala lui Milan Skriniar asupra lui Calhanoglu și… a impus un al doilea penalty! – Dacă Vojtek apără acum penalty-ul, vei deveni o legendă – au spus comentatorii Eleven Sports la a doua șansă a lui Inter Milano. Din păcate, stâlpul nu a reușit acest truc, deși a simțit intențiile trăgătorului. Hakan Calhanoglu a marcat un gol puternic în colțul din stânga jos.

Chisney Aproape că a devenit campionul Italiei la derby, dar ar putea fi destul timp pentru asta. Întâlnire Juventus Milan a câștigat cu Inter. Jucătorii lui Massimiliano Allegri nu au putut să compenseze rezultatul. În a doua repriză, niciuna dintre echipe nu a marcat niciun gol. Cu toate acestea, merită subliniat că Wojciech Schuszny nu a avut mare lucru de făcut în secundele 45 de minute. Inter nu a făcut nici un șut pe poarta poloneză.

READ  Slăbire mare a Borussia Dortmund înaintea meciului cu Bayern Munchen. Nouă jucători nu vor juca în grevă

Golurile din ultimele minute au fost decisive. Sentimente în prima ligă. Podbeskidzie fără victorie din noiembrie

Polonezul a primit multe laude în ultimele zile. Acesta este rezultatul poziției sale în finaliste pentru 2022 d.Hr. Szczęsny a salvat de mai multe ori alb-roșul cu intervențiile sale, care au contribuit foarte mult la promovarea la Cupa Mondială din Qatar.. – Nu am jucat prea mult din acest actor în ultima vreme. Tensiunea a dispărut. Pentru că muncesc din greu, mă simt confortabil și s-ar putea să nu vezi așa, dar uneori îți rămâne în cap când se oprește și nu mai continuă. Și îmi pasă – a spus după meciul cu Suedia (2: 0).