„Tăierea” finală a fost făcută de Vasyl „Groźny” Yerassov, pentru a asigura o victorie pentru „Sabres” Oświęcim asupra Roman Sapientia U-23 [ZDJĘCIA, FILM]

La a doua sa apariție în European University Hochei League (EUHL), „Szabel” Oswiechem a învins-o pe românca Sabentia după prelungiri. Pentru locuitorii din Oświcim întâlnirea a fost mult mai dificilă decât întâlnirea primului ministru cu slovaca Celina, care a fost zdrobită de locuitorii din Oświcim 11: 2. De data aceasta a fost ultima și decisivă „tăiere” a lui Oشفيwicim „Chiparos”. ” de Vasily Yarasov. Cât despre adversari, Wasil a fost „Groueni”, pentru că a marcat goluri importante în acea zi. Faceți clic pe butonul „Vizualizare galerie” și mutați fotografiile la dreapta – apăsați săgeata sau butonul Următorul.

Urmăriți un videoclip de la meciul Sabres Oświęcim – Sapientia cu declarația antrenorului „Szabel”.

Urmărește expoziția(28 de poze)

Prima ediție a prezentat o serie scurtă. Romanii au lovit Auschwichem în 68 de secunde, în timp ce localnicii au răspuns în 12 secunde. Primul Adrien Prusak „Șutul” lui l-a depășit numeric pe Szallyard Pieces, după care Krzysztof Dudkiewicz și-a încheiat mutarea solo cu un șut în cel mai apropiat colț.

A fost ultimul cuvânt al romanilor. Cu 9 secunde înainte de prima repriză, Elud Carda a primit un șut din zona albastră.

Când românii au fugit cu două goluri la startul ediției a doua, părea că vor domina acest meci. Totuși, locuitorii din Auschwitz au profitat de avantajele lor numerice, care au nivelat starea duelului. Primul kot de cositor Şutul din apropiere a lui Christian Sosnowski a fost corectat, apoi Patrick Cusack, tras din dreapta, a lovit cel mai apropiat colţ.

Adam Cote a luat penalty-ul cu 123 de secunde rămase, iar romanii l-au scos pe portar și au câștigat un dublu avantaj. Am reușit să egalez din cauza Laszlo Antal Apăsați pe „fereastră”.

Cu 14 secunde înainte de încheierea prelungirilor, Vasily Yarosov a decis să facă un solo, încheindu-se cu un „gol de aur”, pentru că după ce l-a câștigat, sentimentele în plus s-au încheiat.

– Ultima lucrare a fost o cursă contra cronometru. Atunci nu mai era timp să se gândească. Trebuie să te comporți ca un robot. E timpul să tragi. Este un duel sportiv între „purtători de arme”, adică reflexe, sânge rece și o lovitură precisă. Nu mă simt ca un erou, toată echipa câștigă”, a spus zâmbind Vasily Yarasov.

– Ne-am fi putut permite să câștigăm acest meci în timp normal – evaluare Lubomir Witicek, antrenorul Oswiecim „Zabel”.

UHT Sabres Oświęcim – Sapientia U-23 (România) 7:6 după Ex. (2:3, 2:1, 2:2, D. 1:0)

Obiective:** 0: 1 T. Bednarek 9, 0: 2 Marton 11, 1: 2 Prusak – Jerassow 14, 2: 2 Dudkiewicz 14, 2: 3 Karda – Butoaie 20, 2: 4 Gyorgy – L. 3: 4 P. Kot – Sosnowski – Prusak 35, 4: 4 P. Kusak – Piankrat 39, 4: 5 L. 6 L. Antal 59, 7: 6 Grasso 65.

sabii: Ramanauskas – A. Cote, b. kot; Jerrasow, Sosnowski, Prusak-Wytrykus, Ptaszkin; Kurandi, Kosak, Filippovici – Ngsark, Protsenko; Biankrat, Dudkevich, Voss și Klimchik.

înţelepciune: Perez – Nagy Galaxie, sabie; Antal, dragă, Marton – Gal Soma, Galusniak; T. Bednarek, Besez, N.; Bednaark – Giorgi, ambele; Kosza, H. Antal, Suleiman-Adrogan, Panchino; S. Lazăr, Szentes, M. Lazăr.

READ  Apelați un număr necunoscut? Explicații pentru operatori de telemarketing (video)

Ei au judecat: Mikai Baka și Rafai Novorita (Auschwitz). Penalități: 20 – 20 de minute. Spectatori: 250.