Tejgheaua se oprește la 22. Iga Šwietik nu își va apăra titlul la Paris, tenis

– Aceasta este o bătălie Iga ¦wi ± tek Cu cei mai renumiți biceps din turneul WTA. Dar în Joc Pentru Maria Scari, există mult mai mult decât puterea de a lovi și a alerga pe teren – Pawe Wilkowicz a scris despre Sakkari, iar Świątek a descoperit această putere într-un mod greu.

Priveste filmarea
Iga Świątek: Cel mai important lucru este să nu ai nicio așteptare cu privire la jocul tău. Atunci mă îmbunătățesc

Mulți nervi și mai multe greșeli. Acesta este cel mai bun mod de a descrie primul set al jocului de miercuri. Iga-ți buzele A făcut până la 15 faulturi neintenționate, iar Maria Scarry – 16. Dar greacă a câștigat. Polonezii au remarcat că doar 33 la sută din puncte au fost câștigate după al doilea serviciu. O înfrângere cu 4: 6 în primul set a dus la o înfrângere uimitoare o serie zi de nastere. De la începutul Roland Garros 2020, Polka a câștigat 22 de seturi pe drumul spre victorie în acea ediție și în sferturile de finală ale ediției din acest an.

Surprinde! Îi cunoaștem pe adversarii lui Iga Švitek în semifinalele de la dublu de la Roland Garros

Iga Świątek a solicitat o pauză medicală și s-a întors la meci, dar a pierdut

Cu toate acestea, al doilea grup a început mai rău. Swiatek s-a rupt în prima repriză și a pierdut-o pe a doua și apoi au început necazurile. Poloneza a solicitat o pauză medicală, timp în care a mâncat o banană, iar apoi, însoțită de un kinetoterapeut, s-a dus la dressing.. A avut o problemă cu piciorul drept. Dar, paradoxal, imediat după accidentare, a început să joace mai bine și a condus la scorul de 5: 4, dar în cele din urmă a pierdut, doar la 4. Scary și-a arătat serviciile foarte puternice. În setul secund a marcat trei ași, iar Aiga – zero.

READ  UEFA interzice Realului și Barcelonei să efectueze lucrări de caritate pentru Ucraina

Iga wiątek a solicitat o pauză medicalăIga wiątek a oprit brusc meciul și a părăsit terenul. Un moment dificil pentru o poloneză

Krejcikova a câștigat 10 meciuri la rând

În semifinale, ea o va înfrunta pe greaca Barbara Krijikova, care s-a luptat miercuri cu Cory Gauff. Primul grup a fost foarte echilibrat, deși a început cu dominația lui Gauff (3: 0). Echipa cehă a egalat cu 3-3, iar Krijikova a câștigat 7 (8): 6 (6). În al doilea set, tânăra de 17 ani părea să se prăbușească lin, deoarece pierdea deja 0: 5, dar apoi a câștigat în mod neașteptat trei jocuri la rând. Dar, în cele din urmă, cehii au câștigat cu 6: 3 și meciul a durat aproape două ore.

În prima semifinală, joi, la ora 15. Anastazga Pavlyuchenkova (WTA 32) va juca Tamara Zidancic (WTA 85).