Tokyo 2020. Fotbal. Japonia – Noua Zeelandă. Acoperire live și scor

Tokyo 2020. Fotbal.  Japonia – Noua Zeelandă.  Acoperire live și scor

Gazde ale turneului olimpic, japonezii joacă în mod strălucit în aceste jocuri. Noua Zeelandă va încerca să-i oprească în sferturile de finală. Acoperire în direct a meciului Japonia-Noua Zeelandă de la ora 11.00 pe Polsatsport.pl.

Japonia a început cu mare succes turneul olimpic. A trecut prin faza grupelor ca o furtună, învingând Africa de Sud cu 1-0 și Mexic cu 2-1. În ultimul meci, ea a zdrobit Franța cu 4-0 și a avansat în sferturile de finală cu toate punctele.

Vezi și: Ben White este noul jucător al Arsenalului

Până în prezent, este mai dificil pentru neo-zeelandezi. Au început cu o victorie cu 1-0 asupra Coreei de Sud, apoi au învins Honduras și, în cele din urmă, au remizat cu România. Un echilibru mai bun de goluri a permis Noii Zeelande să avanseze.

Pentru japonezi, cel mai mare succes la Jocurile Olimpice a fost locul patru în 2012. Noua Zeelandă a părăsit grupul pentru prima dată.

Acoperire în direct a meciului Japonia-Noua Zeelandă de la ora 11.00 pe Polsatsport.pl.

Rezumatul fiecărei zile la Jocurile Olimpice de la Studio Tokio, în fiecare zi la ora 20:00 la Polsat Sport. În cadrul programului, olimpicii, reprezentanții polonezi și experții comentează cele mai importante și interesante evenimente din Tokyo.

Și în fiecare dimineață la 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 și 12:00 Flash Studio Tokyo, raportăm ce s-a întâmplat la Jocurile Olimpice de la Tokyo.