Totul e clar. Știm datele exacte ale meciurilor dintre ¦wiatek și Hurkacz pentru finala de tenis

Totul e clar.  Știm datele exacte ale meciurilor dintre ¦wiatek și Hurkacz pentru finala de tenis

Polonezii joacă cu furtună în Cupa United. În grupă, nu au avut probleme majore învingând Brazilia și Spania, iar în sferturi au învins cu încredere China. Franța a avut un drum mai dificil până în semifinale și nu a jucat convingător.

Priveste filmarea
„Clasamentul numărul unu a avut un impact enorm asupra lui Idze Świątek.” Adam Romer explică cu ce s-a confruntat tenismenul polonez

Știm vremurile meciurilor polonezilor din Cupa United

Jucătorii de tenis polonezi au jucat meciuri din grupă și sferturi de finală pe Arena RAC din Perth, Australia de Vest. Pentru semifinale și potențiala finală se vor muta la Sydney, unde vor juca pe Ken Rosewall Arena.

Până acum, echipele alb-roșii au pierdut doar un punct. Iga Świątek a câștigat toate cele trei meciuri de simplu. La fel a fost și în cazul dublului mixt – perechea Świątek-Hurkacz a câștigat de două ori, iar Petr Katarzyna și Jan Zielinski au câștigat o dată. Doar Hurkacz nu are un set complet de victorii. Și-a pierdut meciul în fața spaniolul Alejandro Davidovich Fokina în grupă.

Pe de altă parte, francezii au câștigat doar un meci la zero. Nu le-au dat nicio șansă italienilor. Confruntări mai egale cu participarea „tricolor” au fost cu Germania în grupă și Norvegia în sferturile de finală.

Am aflat programul meciului de semifinale polono-franceză. Va începe după miezul nopții. Jucătorii de simplu vor fi primii pe teren. Meciul dintre Hubert Hurkacz și Adrian Mannarino va începe la ora 00:30 de vineri până sâmbătă. Pentru polonez, va fi o șansă de a răzbuna înfrângerea de la Miami din martie anul trecut.

READ  Minge de meci de la Atletico Madrid în minutul 102. Cum nu a marcat Correa asta? fotbal

Imediat după luptă, Iga Świątek va lupta împotriva Carolinei Garcia. Cei doi tenismeni au jucat ultima dată împreună în octombrie, la Beijing. Competiția se va încheia cu o combinație. În acest moment, ¦wiątek și Hurkacz, precum și Garcia și Edouard Roger-Vasselin au fost trimiși să joace.

Dacă totul decurge conform planului și ploaia nu perturbă meciurile, ar trebui să știm cine va fi calificarea de top în Cupa United dimineața sau dimineața devreme, ora poloneză.

Probabilul rival al polonezilor din finală va fi cel mai bun dintre Australia și Germania. Acest meci este programat să înceapă la 7:30, ora noastră.