Turcii încă nu au reușit, prima victorie cehă

Toate echipele din Liga Europeană de Aur joacă în acest weekend. Turcii erau încă învinși și s-au comportat foarte încrezători cu echipa din Belarus. Belgienii și ucrainenii și-au câștigat contul, în timp ce jucătorii de volei cehi s-au putut bucura de prima lor victorie.

Grupa A:

În weekend, jucătorii de volei din grupa A s-au întors la lupta din Liga Europeană de Aur. Estonia s-a descurcat foarte ușor cu Spania, însă Ediția Premier a trebuit să recunoască superioritatea jucătorilor din sudul Europei. Și încă trei studenți Cedrica Enarda Nu și-au lăsat adversarii să atingă limita de 20 de puncte. A fost căpitanul echipei naționale a Estoniei Oliver Weno, scor 26 de puncte, mare – 70% eficiență ofensatoare.

Estonia – Spania 3: 1
(22:25, 25:13, 25:18, 25:16)

Al doilea joc din Grupa A a fost foarte emoționant. Belgia a câștigat primele două seturi dure cu Letonia. În al treilea, letonii au extins soarta mulțimii, dar al treilea a fost în mod clar prădat de belgieni. 15 blocuri nu i-au ajutat pe rivali, a tras un meci grozav Tomas Rousseau. Noul-vechi beneficiar al GKS Katowice avea 23 de ochi pe contul său,

Letonia – Belgia 1: 3
(28:30, 23:25, 25:19, 16:25)

Verificați mai multe:
Rezultate și Tabel gr. Liga Europeană de Aur pentru Bărbați

Grupa B:

Jucătorii ucraineni de volei au înregistrat o altă victorie. Este adevărat că în setul doi au trebuit să recunoască superioritatea românilor, dar în rest au fost mai buni decât rivalii lor. Soarta celei de-a patra părți a luptei a fost egală până la final, dar jucătorii au câștigat cu un scor de 29:27 Ukisa KrostinsaCei care au eșuat în grupa B. Skrojitov a determinat puterea echipei ucrainene. Au avut câte 16 puncte fiecare Dimitrov Witskiz Și Oleg Platnitsky, 15 El a adăugat la această tradiție John Geraschenko.

READ  Lista potențialilor concurenți este aproape completă - KKSLECH.com - KKS Lech Poznań

România – Ucraina 1: 3
(25:15, 20:25, 18:25, 27:29)

Rezultate și Tabel gr. B a Ligii Europene de Aur pentru bărbați

Grupa C:

Nicio surpriză în grupul C. Turcii au distrus Belarusul în trei seturi, a doua ediție fiind cea mai severă. Cu toate acestea, echipa Phosphorus a dominat atacul și a oprit atacurile adversarilor de 11 ori. S-a arătat din nou din partea bună Addis LakuntsijaDe data aceasta a marcat 19 puncte.

Turcia – Belarus 3-0
(25:20, 25:23, 25:19)

Prima victorie a fost înregistrată de Sex care a învins Portugalia fără a pierde un set, au avut nevoie doar de 74 de minute pentru a face acest lucru. Checkers a terminat 58% din meciurile lor împotriva 40% din rivalii lor. Nu au dezamăgit în ordinea vecinilor noștri din sud Michael Finger Și Lucas PasinaAu avut câte 16 puncte fiecare. Astfel, poporul ceh a depășit Portugalia în grupa de masă. C.

Cehia – Portugalia 3-0
(25:20, 25:20, 25:18)