Uimitoarea înfrângere a ruselor la Palermo. Problemele de deschidere ale lui Jill Tishman مشاكل

Uimitoarea înfrângere a ruselor la Palermo.  Problemele de deschidere ale lui Jill Tishman مشاكل
Rusa Lyudmila Samsonova a fost șocată de o tânără de 18 ani la turneul WTA 250 de la Palermo. Elvețianul Gilles Teichmann a avut un început dur.

Łukasz Iwanek

Jill Tishman

PAP / EPA / JASON SZENES / În imagine: Jill Tishman

La Palermo, Ludmila Samsonowa (WTA 54) a făcut-o prima de la Wimbledon, ajungând pe locul patru. Luni, ea a pierdut în mod neașteptat cu 3: 6, 2: 6 împotriva lui Qinwen Zheng (WTA 171). În 93 de minute, fata chineză de 18 ani a obținut 25 din 33 de puncte cu prima ei pasă. Am salvat nouă din 10 puncte de break și am făcut patru break-uri.

Iar Jill Tishman (WTA 55) nu a evitat probleme, câștigând 3: 6, 6: 4, 6: 1 la Marina Bassols Ribera (WTA 291). În setul trei, spaniolul a ieșit cu un scor de 0: 2 în 4: 3, dar a pierdut încă trei meciuri. În meciul de două ore și patru minute, au fost 10 evadări, șase pentru elvețieni. Celălalt concurent pentru campionii din 2019 la Palermo va fi luxemburghezul Mandy Minella sau românca Elena Gabriella Ross.

Ocean Dudin (WTA 120) 6-3 6-2 a învins-o pe Alexandra Dolghero (WTA 376) în 78 de minute, francezii au făcut 10 greșeli duble, dar au salvat și cinci din cele șase puncte de break. În runda a doua, o va înfrunta pe Vitalia Dyachenko (WTA 145), care a învins 6: 3, 7: 6 (5), pe Julia Graber (WTA 201). Într-o oră și 52 de minute, rusul a profitat de cinci din șase ocazii de pauză de minge.

Natalya Wichliankiwa (WTA 180) a câștigat cu 6: 3, 6: 2 pentru Leonie Kong (WTA 163). Rusa a făcut opt ​​duble greșeli, dar a obținut și 32 de puncte din 42 cu prima ei pasă. Ea a rupt șase din cele șapte puncte de break și a făcut patru pauze.

READ  Confirmat: Piotr Zieliński este subiectul interesului gigantului. „Dacă reușim, vom fi fericiți.”

Campionatul feminin PalermoPalermo (Italia)
WTA, teren de lut, premiu total în bani 235,24 mii. dolar
Luni, 19 iulie

Prima rundă de simplu
:

Gilles Teichmann (Elveția, 3) B. Marina Bassols Ribera (ES, s) 3-6, 6-4, 6-1
Ocean Dudin (Franța 6) Alexandra Dolghero (România) 6-3 6-2
Zheng Kenwen (China) a învins-o pe Ludmila Samsonova (Rusia 2) cu 6-3 6-2.
Natalya Wechlianswa (Rusia) – Leoni Kong (Elveția) 6-3 6-2
Grace Maine (SUA) – Lara Arruabarrena (Spania) 6-3 6-4
Vitalia Dyachenko (Rusia) – Julia Graber (Austria) 6-3, 7-6 (5)
Jacqueline Christian (România) a învins-o pe Nuria Brancaccio (Italia) cu 2-6 6-3 6-4
Maddison Inglis (Australia) – Giulia Gatto-Monticone (Włochy) 6: 2, 6: 3

Vezi si:
Finalul rapid al lui Urszula Radwańska în Gdynia. O femeie poloneză zdrobită de un slovac
A început prost, dar a devenit campioană. De până la trei ori arta slovenă

Se va califica Jill Tishman în sferturile de finală ale turneului de la Palermo?