£ ukasz Fabiañski a salvat penalty-ul! Eficiență mare a portarului de fotbal polonez

£ ukasz Fabiañski a salvat penalty-ul!  Eficiență mare a portarului de fotbal polonez

Derby-ul londonez de la Emirates Stadium a fost o confruntare directă pentru locul patru în Prima ligăcare apartin West Hamo. Cu toate acestea, în acea zi, fostul club Fabiansky s-a dovedit a fi mult mai bun – Arsenal.

Priveste filmarea
Există o reacție a președintelui „France Football” în privința lui Robert Lewandowski

Fabianski a dublat și triplat, dar Arsenal a învins-o oricum pe West Ham

West Ham United a avut o performanță slabă în Emirate, iar meciul de miercuri a fost cu adevărat dominant Arsenal. Arsenal a marcat goluri abia după sfârșitul primei reprize. În minutul 48, Gabriel Martinelli a lovit plasa, care, după ce a trecut de Alexandre Lacazette, s-a susținut de fundașii West Ham și l-a învins pe Fabianski cu o lovitură liberă în colțul lung.

Haos în Premier League engleză! Meciurile au fost amânate de 19 ori la Manchester United

În minutul 67 situația oaspeților s-a complicat. Vladimir Koval a emis o lovitură de pedeapsă pentru Arsenal și a asistat la al doilea cartonaș galben și roșu. În acest moment, el era la egalitate cu sarcina Łukasz FabiańskiApără-ți pumnul Lacazette cu stil extraordinar. Cât despre magnat, era deja a zecea pedeapsă pe care o apăra în timpul aventurii sale lig ± Angelsk ±. Din euro În 2016, când nu a reușit să salveze nicio lovitură de pedeapsă, a salvat de fapt zece din cele 29 de penalty-uri din Premier League.

Pol și-a ținut echipa înăuntru Joc Până în minutul 87 al meciului, „Hammers” nu a putut profita de el. În cele din urmă, Arsenal și-a asigurat victoria cu un contraatac reușit care l-a eliminat pe Emile Smith Rowe.

READ  calificative el. Cupa Mondială 2022: Cu cine va juca Polonia? Cunoaștem potențialii concurenți

Arsenal a învins cu merite West Ham cu 2-0 și a urcat pe locul patru cu 29 de puncte Prima ligă. West Ham a scăzut cu un punct și se află pe locul cinci.