Ultima oprire pentru a-ți realiza visele. Warta – Lech 1: 2 – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań

Ultima oprire pentru a-ți realiza visele.  Warta – Lech 1: 2 – KKSLECH.com – KKS Lech Poznań

15:00 pe Stadionul Discobolia de pe strada Powstańców Chocieszyńskich nr. 5 din Grodzisk Wielkopolski, startul rundei 33 de fotbal PKO Ekstraklasa pentru sezonul 2021/2022 dintre Warta Pozna și Lech Pozna. Îi invităm pe toți fanii Kolejorz să urmărească tradiționalul reportaj live de la acest meci pe KKSLECH.com.

golRaport live (inainte de meci)

Pentru a vedea modificările noastre, trebuie să actualizați manual site-ul

gol 29 derby oficial cu Warta și 14 în Ekstraklasa
gol Ultima înfrângere la derby: Lech-Warta 1:2 în urmă cu exact 27 de ani pe 14 mai 1995
gol Ultima înfrângere în deplasare cu Warta în Ekstraklasa: 22 iunie 1950 (2:4)
gol 9 derby-uri consecutive în deplasare cu Warta pe toate fronturile fără înfrângere
gol Întotdeauna au fost goluri în derby-ul de la Ekstraklasa
gol 3 victorii consecutive la Warta River – 1:0, 2:1 și 2:0

13:45 – Bună dimineața din Grodzisk! În raportul pre-meci și în următorul meci din acest sezon, de data aceasta în direct de pe terenul adversarilor. Va recâștiga Lech titlul astăzi după 7 ani? Speram.

13:46 – Lech Band Dedesubt. Cum era de așteptat.

13:48 – gol Van der Hart va fi văzut astăzi ca parte a Eye of the Game.

13:50 – Primele lovituri înainte de joc vor veni în curând. Reportaj foto complet după ora 22:00.

13:52 – Formația ofensivă a lui Lech în derby nu a fost o surpriză, până la urmă colegiiștii au fost nevoiți să câștige acest meci. Astăzi trecem de la un sistem 1-4-2-3-1 la un sistem 1-4-4-2 fără clasicul dreptaci.

13:57 – Ce ar trebui să se întâmple cu Leach pentru a deveni campion astăzi? În primul rând, ar trebui să câștige și să aștepte până la 17:30. Dacă Zagłębie nu pierde cu Raków în acest meci, titlul va reveni la Pozna în jurul orei 19:30.

14:02 – Tot mai jos este echipa Warta. Ofensiv și puternic, Trałka a reușit să-și revină la timp. Pe bancă va debuta Jakóbowski al foștilor lechiți.

14:06 – gol Ce faci pentru a câștiga? În primul rând, trebuie să marchezi 1-0. În acest sezon, Lech a condus cu 1-0 de până la 24 de ori (19 în ligă) și a reușit să câștige doar de două ori (la Uchna și cu Legia). Echilibru? – 22-2-0.

14:10 – Este incontestabil că acest meci este a doua finală după cea poloneză. Dacă Lech va câștiga astăzi, va păstra primul loc și va avea o mână în cupa campionatului.

14:20 – gol Primele imagini cu Grodzisk Wielkopolski înnorat până acum:

gol

14:26 – Ambele echipe încep să se încălzească, terenul se umple încet. Astăzi va fi un grup de 5.000 de oameni, peste o mie de fani Lech vor apărea în spatele unuia dintre goluri.

READ  Euro 2020: România este îngrozită de terenul de play-off împotriva Islandei

14:27 – gol Lech se luptă astăzi pentru a cincea victorie la rând. În ultimii ani, a câștigat ultimele 3 meciuri ale sezonului în urmă cu doar 12 și 2 ani.

14:33 – gol Warta a marcat acasă doar 15 goluri (cel mai puțin din campionat) – Lech a pierdut cele mai puține goluri (22 de goluri pe sezon).

14:40 – gol 20 de minute:

gol

14:47 – Acesta este ultimul raport live de pre-meci și meci de acest tip din acest sezon. Dacă Lech își păstrează liderul după această rundă sau devine campion, pregătim ceva în plus pentru weekendul viitor. Ceva care nu a mai apărut pe KKSLECH.com de 7 ani.

14:50 – Mai aveți 10 minute. La fel ca în finala de pe Stadionul Național – fanii Lech din sectoarele neutre formează marea majoritate.

14:58 – vor pleca. Ambele echipe sunt în costume tradiționale.

15:01 – Meciul începe cu întârziere. ukasz Trałka luându-și la revedere pe iarbă.

golRaport live (meci)

gol1 – 15 minute

1 minut. – Este exact 15:04. Jucăm pentru erou! începu Lorata.
1 minut. – gol Meciul a fost anulat. Trałka vine din iarbă, și există o linie pentru fostul căpitan al Lech, care tocmai și-a încheiat cariera.
3 min. – Continuăm să jucăm.
4 minute – Începe alinierea, deocamdată, Warta este cel care joacă.
7 min – Lech joacă puțin nervos și nu și-a impus încă stilul adversarului.
7 min – Isaac ratează un șut de la 20 de metri.
8 minute – nu este posibil. Van der Hart a provocat un penalty într-o situație simplă.
10 minute. – gol Kopczyński înscrie un gol de la 11 metri. Lech pierde 0: 1. Nu este posibil.
12 minute – Poate Lech va începe în sfârșit să joace, pentru că a pierdut 10 minute până acum.
13 minute – gol Bilanț de înfrângere 0:1 în acest sezon Liga: 3-4-4 (învins de două ori de Gurnick și Stahl)
15 minute. – O lovitură foarte slabă a lui Kownacki de la distanță. Ar fi trebuit să servească.

gol16 – 30 de minute

18 minute Isaac se dă foc și ratează un unghi ascuțit. Devine tensionat pe teren.
21 minute – gol Un schimb eficient de minge pentru Karlstrom cu Kamiski, acesta din urmă lovind doar plasa laterală.
22 de minute – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! buteeeeeea gol de la Amaral! Șut frumos al portughezului din afara suprafeței de pedeapsă și din piciorul stâng. 1:1!

gol Amaral
gol fără ajutor

24 de minute – gol Cardul Karlstrom.
25 min – Lech a intrat în meci și a început să domine.
26 min – Aruncare bună a lui Pereira, Grobelny a jucat mingea cu probleme.
29 min – Kolejorz a început să joace mai repede și mai susținut, din momentul în care Kamiński a încercat individual, pe care l-a câștigat prin lovituri de colț.
30 minute. – Loviturile lui Lech au trecut din afara careului.

READ  Sergio Ramos va fi surprins de transfer? Contract uriaș pe masă

gol31-45 minute

31 de minute – gol Card pentru Konaki.
Minutul 35 – Prima acțiune a lui Warta în câteva minute, când Castaneda a ratat golul.
39 min – Lech a ținut mingea mult timp până a pierdut-o după centrarea nereușită a lui Pereira.
40 min – Kamiński a driblat până la cinci adversari. Nu este posibil.
40 de minute – din nou Kaminsky, al cărui șut a fost blocat de data aceasta.
43 min – Un alt corner ratat de Kolejorz. Răsfătim foarte ușor astfel de ocazii de gol.
45 min – Nervozitatea îl plasează din nou pe Lech. Alți lechiți îl vânează chiar pe Rebocho. În apărare, este foarte electric astăzi.
45 + 1 min. – Lovitura lui Isaac ratată, încă una în acest meci, care este foarte enervant cu aceste lovituri foarte imprecise.
45 + 4 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!! 2:1! La finalul reprizei Lech a mai avut o lovitură de colț, gazdele au lovit mingea, dar Rebuchu a lovit-o în suprafața de pedeapsă, Isaac a luat piciorul și suntem în avantaj!

gol Isaac
gol Rebocho

45 + 5 minute. Sfârșitul primei ediții. Din iad în rai acum. Lech ajunge în meci după 15 minute, jucând nervos, uneori furios la loviturile ratate, dar conduce 2:1 cu ajutorul lui Rebuchu și Ishak, care au jucat foarte prost până acum.

gol

gol46-60 minute

46 min – începutul reprizei secunde.
47 de minute – gol Lech a marcat 13 goluri între 51 și 60 de minute.
50 de minute – liniște până începe a doua parte.
52 min – O lovitură ușoară, plată, precisă de la Karlstrom. Primul lucru după pauză.
54 min – Din nou slab în apărare Rebocho, din aer, l-a lovit inexact pe Rebocho.
55 min – Kolejorz nu joacă suficient de decisiv la mijlocul terenului. Nu există nicio urgență.
56 min – Konaki ratează o lovitură de cap după o centrare de la colț.
60 min – Un pic dezamăgitor după pauză. Rezultatul 2:1 nu este o dovadă.

gol61 – 75 minute

64 min Amaral îl căuta pe Ishak cu o piesă interesantă de sus. negăsit.
65 min – Jucăm încet, Arta nu joacă deloc, dar asta nu înseamnă nimic. 3 goluri lipsă pentru liniște sufletească.
70 de minute – 20 de minute. Să înscriem în 3:1, deoarece promite să fie cel mai mare nerv din 7 iunie 2015.
72 min – Fault lui Groblini după centrarea lui Pereira, Isaac a fost lovit rău, dar a fost oricum în offside.
În minutul 74, șutul lui Castaneda van der Hart a fost salvat.

READ  Suporterii Legiei protestează. — Dariush, oprește-te! baek nimic

gol76-90 minute

77 min – Lech joacă de parcă ar fi încrezător. El îl controlează pe Warta în loc să marcheze singur la 3:1.
78 de minute – gol Pa Loa pentru Konaki.
81 minute – gol Succes și… fără țintă. Mingea rula, dar nu a intrat în plasă. Era o lipsă de centimetri.
83 min – Lech juca de parcă nu ar fi avut putere de mult. Este chiar așa? Este sigur de
83 minute – gol Ramirez de Amaral și Kvikfskyri de Karlstrom.
87 min – Să o terminăm mai bine.
88 min – Privind contracțiile lechiților, avem o problemă fizică.
90 de minute – încă trei minute de nervi.
90 + 2 min. – În ultimul moment.
90 + 4 min. Lech se joacă cu timpul.
90 + 5 minute. – sfarsit! În ciuda celei de-a doua reprize dificile din punct de vedere fizic, Leach câștigă derby-ul și compensează pierderile din acesta! Kolejorz este în continuare lider, deja la un pas de campioana Poloniei!

golgolA 33-a coadă la PKO Ekstraklasa 2021/2022, sâmbătă, 14 mai, ora. 15:00
golWarta Pozna – KKS Lech Poznań 1: 2 (1: 2)

golObiective: 10. Kopczyński – k. – 22. Amaral 45 + 4.Ishak

golajuta: 1:1 – neasistat 2:1 – rebouchou

golcartonașe galbene: Ivanov, Minpa – Karlstrom, Konaki