Un bun venit special la Iga Świątek din Mexic. Imaginile sunt preluate de internet

Un bun venit special la Iga Świątek din Mexic.  Imaginile sunt preluate de internet

Iga Świątek se pregătește pentru turneul final WTA. Poloneza a decis să călătorească în Mexic în urmă cu câteva zile. Jucătorul nostru de tenis a fost primit la aeroport într-un mod unic. Fotografiile fac furori pe internet.

Turneul final WTA de anul acesta va începe pe 29 octombrie. Concursul va avea loc la Cancun.

Iga Świątek a călătorit în Mexic, încurajată de victoria ei la turneul de la Beijing. În finală, poloneza a învins-o pe rusoaica Lyudmila Samsonova cu 6:2, 6:2 și a câștigat al cincilea titlu al sezonului și primul în turneul WTA 1000. La Beijing, tânărul de 22 de ani din Razin a dat dovadă de o formă din ce în ce mai bună de la meci la meci.

În plus, fanii și Shevetek însăși ar putea fi înfometate de mai multe succese. Mai ales că este în Cancun Polonezul va avea șansa să revină în fruntea clasamentului WTA. Rivala noastră este la 630 de puncte în spatele lui Aryna Sabalenka.

Iga Świątek a decis să călătorească în Mexic puțin mai devreme. Femeile poloneze au fost primite la aeroport într-un mod unic.

Fotografiile au fost distribuite pe contul oficial al turneului pe rețelele de socializare Jucătorul nostru de tenis este însoțit de mariachi (muzicieni renumiți din Mexic).