Ungurii i-au reținut pe germani. Anglia – Italia a lovit fără goluri [WYNIKI i TABELE]

Ungurii i-au reținut pe germani.  Anglia – Italia a lovit fără goluri [WYNIKI i TABELE]

În minutul 49, echipa poloneză era deja cu 2-0 la Rotterdam după goluri mate cash Si Piotr ZielińskiDar după cinci minute era deja egalat. Marcați primul gol pentru proprietarii terenului Davy Classena dus la o cravată Denzel Dumfries. La finalul lui „Orange” au luat o lovitură de pedeapsă, dar Memphis Depay Doar un alt hit.

Olanda se menține pe primul loc în clasament cu șapte puncte, în timp ce Albul și Roșul au patru puncte și se află pe locul trei. foste secţii Ceslav Michenewicz Au învins Țara Galilor cu 2:1, apoi au pierdut în fața Belgiei cu 1:6.

Pe locul doi, Belgia, care are și patru puncte, nu a reușit să învingă Cardiff Wales, în ciuda faptului că a luat conducerea din minutul 51 după ce a marcat un gol. Yuri Tillmans. În 86 a egalat Brennan Johnsonacordând gazdelor primul punct în această ediție a competiției.

În grupa a treia, au remizat pentru a treia oară Germania – De data asta cu ungurii la Budapesta. În plus, au fost nevoiți să „alunge scorul” pentru că el a marcat primul gol Zolt Nagy (6.). Ungurii s-au bucurat de conducere în mai puțin de trei minute – și au egalat la ora nouă Jonas Hoffmann. Cu siguranță a avut mai mult de lucru în această întâlnire Manuel NeuerCare a salvat șase lovituri. aceasta este Hoffmann A fost singurul hit cu vizitatori.

READ  Türkiye Transmitere live online. Unde să urmărești transmisiunea în direct?

De asemenea, a lăsat Anglia fără victorie, după un egal fără goluri cu Italia la Wolverhampton, sub privirea atentă a arbitrului. Simon Marciniak. Italia conduce cu cinci puncte, urmată de Ungaria cu patru puncte. Germania Cu trei și Anglia cu doi.

Sâmbătă am jucat și în diviziile inferioare. În Grupa B1, Ucraina, care a găzduit Lodz, a învins Armenia cu 3-0 fără probleme și cu puncte pline după două meciuri în fruntea clasamentului. Irlanda a urcat pe locul doi după ce a câștigat același rezultat în fața Scoției. Totuși, vicecampionul a jucat trei meciuri.

În Grupa B3, Bosnia și Herțegovina a avansat cu un egal 1-1 cu Muntenegru. Finlanda, care a marcat până acum o egalitate cu Bosnia (patru), a pierdut cu 0:1 în fața României la finalul tabelului. România este încă pe ultimul loc, dar este la doar două puncte de lider.

În grupa C1, condițiile sunt dictate de Turcia, care după trei meciuri are un set complet de puncte și a egalat golurile cu 12-0. Sâmbătă, au învins cu 2-0 Luxemburg, pe locul doi. Insulele Feroe, care au câștigat cu 2:1 cu Lituania, s-au clasat pe locul al treilea.

Anul acesta, fereastra tradițională pentru jocuri nu va fi disponibilă în noiembrie (atunci va începe Cupa Mondială în Qatar), așa că toate meciurile din faza grupelor se vor juca în noiembrie. Liga Națiunilor Predată în iunie și septembrie.

READ  Vești grozave, anunțate de presă imediat după meci. Este vorba despre Lewandowski

Diviziile A, B și C sunt formate din 16 echipe, alcătuind patru grupe de câte patru, iar teoretic, cea mai slabă Divizia D – șapte echipe (o grupă de patru și o grupă de trei).

Există suișuri și coborâșuri între diferitele niveluri. Cele mai bune echipe din cele patru grupe din prima divizie se vor lupta pentru victoria finală în turneu ultimele patru În iunie 2023.

prima editie LN Portugalia a câștigat, al doilea, finalizat în toamna lui 2021 – Franţa.