Universitatea CS. Craiova – Spacey 2-2 (1-0). Liga – primul tur

Universitatea CS.  Craiova – Spacey 2-2 (1-0).  Liga – primul tur

Echipele nu s-au întâlnit des pe teren. Pentru 19 ciocniri, Universitatea CS. Craiova a câștigat de șase ori, dar a pierdut cel mai mult, de șapte ori. Șase meciuri s-au încheiat la egalitate.

Nu s-au întâmplat multe de la începutul meciului, așa că este de remarcat faptul că unul dintre jucători nu a putut continua să concureze în acest moment al meciului. În minutul 26, Ante Rogoljic l-a înlocuit pe Gustav.

La acea vreme, jucătorii CS Univ erau. Craiova nu a dat nicio șansă portarului advers. Bogdan Fatajillo a marcat un gol în minutul 29. Andrei Ivan a lucrat ca asistent.

În minutul 33, arbitrul i-a arătat cartonaș galben lui Stephan Bayaram de la CS Univ. Craiova, iar în minutul 44 Christian Barbut al echipei adverse. În ultimul minut al primei reprize, echipa Sepsi a schimbat mâinile. Katalin Golovka s-a mutat în spatele lui Christian Barbut. Prima repriză s-a încheiat cu un management mediocr al echipei CS Univ. Craiova.

Echipa lui Sepsi a început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Situația a fost exploatată de echipa CS Univ. Craiova, a mai marcat. Gustavo a marcat golul 2-0 în minutul 59.

Între 62 și 73 de minute au plecat jucătorii Sepsi Branislav Ninaj, Ion Georgi, Alexandro Todori, înlocuiți de Mario Rondon, Jonathan Rodriguez și Vitali Damascan. Tot la echipa adversă, antrenorul a ordonat o remaniere pe teren, înlocuindu-i pe Dan Nestor, Jovan Markovic, Stefan Bayaram și Elvir Kulić. Între minutele 63 și 65, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor CS Univ două cartonașe galbene. Craiova și două echipe adverse.

Portarul CS Univ. Craiova a ieșit de mai multe ori din persecuție. A reușit să se amestece în întâlnire de șase ori, dar nu a ținut foaia curată. Cu 17 minute înainte de finalul reprizei secunde, Vitaly Damaskan a intrat pe lista trăgătorilor. Radoslav Dimitrov a marcat.

READ  Campionatele Mondiale din Divizia IA: Cunoaștem componența finală a jucătorilor de hochei polonezi. Există o vulnerabilitate gravă - știrea

În minutul 82, Rares Ispas a fost înlocuit de Andres Domitrescu pentru a întări lotul Sepsi. La scurt timp antrenorul echipei adverse a decis să modernizeze echipa, înlocuindu-l pe Mihai Kapatina cu Ivan Martic.

Echipa Univ CS. Craiova nu s-a bucurat mult timp de conducere. A durat 14 minute, echipa Sepsi a condus la egalitate. Nicholas Bowen a marcat golul. În minutul 89, Alexandro Matteo a văzut cartonașul roșu, și astfel echipa CS Univ. Craiova a fost nevoită să ajungă să joace de gura, dar a păstrat bine scorul.

Până la sfârșitul logodnei, rezultatul nu s-a schimbat. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Din mersul meciului nu a rezultat că una dintre cele două echipe va putea întoarce balanța victoriei în favoarea ei. Posesia mingii a fost distribuită în mod egal ambelor echipe.

Jucători CS Univ. Craiova a primit trei cartonașe galbene și unul roșu în meci, în timp ce adversarii lor au primit trei cartonașe galbene.

Echipa CS Univ. Craiova a desemnat patru jucători. Pe de altă parte, echipa Sepsi a înlocuit cinci jucători.