Vânează și retrage-l pe fostul lider al aranjamentului. Surpriză mare la Washington

Vânează și retrage-l pe fostul lider al aranjamentului.  Surpriză mare la Washington

Jucătorul de tenis român, Simona Halep, a sărit pentru a lupta în primul set, dar în cele din urmă s -a zgâriat în meciul cu Anna Kalinska. Americanul Jessica Pegula, campionul din 2019, și -a încheiat performanța la Washington (WTA 250).

Łukasz Iwanek

Simona Halep

PAP / EPA / Will Oliver / Imagine: Simona Halep

Patru finaliști au fost selectați pentru sferturile de finală din Washington. Acest grup nu include Simona Halep (WTA 16), semințele numărul trei. Câștigătorul Roland Garros 2018 și Wimbledon 2019 a pierdut 5: 7, 0: 2 cu Anna Kalinska (WTA 71) și zgâriat.

În primul set, el a urmărit Romanul de la 0: 4. Ea a dus la scorul 5: 5, dar a pierdut încă patru meciuri. Liderul aranjamentului anterior, după o scurtă consultare medicală, a decis să nu continue jocul.

Campionatele WTA inaugurale au avut loc din 2019 la Washington. În 2020 și 2021, competiția nu a avut loc din cauza pandemiei Covid-19. În urmă cu trei ani, Jessica Pegula (WTA 7) a triumfat, dar de data aceasta a fost eliminată în turul doi. Semința numărul unu, americanul a pierdut 5: 7, 4: 6 cu Daria Savile (WTA 88).

Urmăriți videoclipul: Messi lucrează din greu la începutul sezonului și soția sa?! Aceste fotografii sunt o senzație

În meciul de 98 de minute, Pegula a folosit doar unul dintre cele 10 puncte ale sale. Savile, a 20 -a rachetă din lume, a fost înlocuită cu trei din șase în caz de despărțire. A marcat cu patru puncte mai mult decât americanul (71-67). A fost prima întâlnire a acestor jucători de tenis.

Sezonul australian s -a încheiat în 2019 după deschiderea SUA. În 2020 și 2021, ea a înregistrat single -uri. Am avut o intervenție chirurgicală pe tendonul meu Ahile și a fost nevoie de mult timp pentru a reconstrui. În februarie a acestui an, ea s -a clasat pe 627. O performanță foarte bună în Indian Wells (1/8 finale) și Miami (sferturile de finală), precum și a treia rundă a lui Roland Garros au ajutat -o să revină în top 100.

READ  Mișcarea câștigă după șapte luni! Se vor reînvia speranțele?

Kaya Kanebe (WTA 37) a câștigat în 4: 6, 6: 4, 6: 4 de Lin Chu (WTA 97). În grupul C, estonia a pierdut trei meciuri de 4: 1, dar a câștigat încă două. Într -un meci care a durat 2 ore și 35 de minute, ea a trimis 11 ași și a marcat 39 din 53 cu prima trecere. Au fost utilizate cinci dintre cele 15 puncte de pauză. În sferturile de finală, el se va confrunta cu Kalinska.

Rebecca Marino (WTA 111) a învins-o pe Andrea Petkovic (WTA 68) 6-3, 3-6, 6-1. În ora 53 de minute, canadianul a rupt opt ​​din cele nouă puncte de pauză și a folosit trei dintre cele 10 oportunități ale sale de pauză. El va juca împotriva lui Savile în semifinale.