Victoria dramatică a lui Radwaska. Cele mai mari probleme în al doilea set de tenis

Victoria dramatică a lui Radwaska.  Cele mai mari probleme în al doilea set de tenis

In spate Ursul Radwasek Început prost de sezon. Din cauza COVID-19, tenismenul polonez nu a putut să se pregătească corespunzător pentru primele starturi, ceea ce a dus la o pierdere, printre altele fiind eliminată la Australian Open.

Priveste filmarea
Ega Švetik: Vreau să fiu mai dur pe teren

Victoria palpitantă a lui Orzola Radwiska

rafturi A participat la turneu, care a avut loc la Altenkirchen, Germania. Primul ei concurent a fost germanul Jules Niemeyer, cap de serie la clasa „3”. Tânărul de 22 de ani este aproape de a intra în top 100 In acest. Nemțoaica a fost clar favorită, dar Radwańska s-a descurcat bine în primul set. Polka a fost spart la începutul meciului, dar apoi a câștigat încă trei meciuri, câștigând avantajul breakout. Radwańska a reușit să treacă repede, apoi a răspuns cu încă două pauze și a câștigat următoarele trei meciuri, câștigând setul cu 6:2.

Ryanair l-a batjocorit pe Novak Djokovic. Intrarea a devenit un mare succes pe Twitter

În setul doi, nemțoaica s-a descurcat mai bine din start, spărgând-o de două ori pe Radwijska și luând avans cu 3: 0. Totuși, poloneza a reușit să compenseze rapid un break. Am salvat trei culmi Combinații cu propria pasă, apoi au dus la egalitate, rupând adversarul în jocul următor. În tiebreak, Radwańska s-a descurcat mult mai bine, câștigând cu 3, folosind mingea de meci de două.

Aceasta este o victorie foarte prețioasă Ursula Radwiskacare se află în prezent pe locul 244 în clasament In acest. Ea își va întâlni următorul adversar miercuri în meciul dintre Jenny Durst și Nastasya Schunk.