Victoria Ucrainei la începutul luptei din grupa B.

Grupa B și-a început lupta marți în Liga Europa de Aur. Întrucât Olanda a participat la Liga Națiunilor, doar trei echipe sunt în dispută. Primul meci este lupta dintre Ucraina și România, care este una egală. Jucătorii de volei ucraineni s-au dovedit mai buni în meciul de patru seturi.

Premier Edition a început la discreția jucătorilor din România, aceștia au preluat un avans de două puncte, care se menține în orice moment. În momentul crucial, aveau deja încă trei cusături în contul lor, cu acest raport au câștigat ediția Premier. I-a determinat să câștige acest joc Andrei Mihalescu Și Sacrificiul este rar, Au câte 5 puncte fiecare.

Al doilea set al jocului a fost foarte egal. În el, jucătorii erau cu trei puncte mai mari la mijlocul jocului Serghei Stanku (16: 3), dar beneficiul este unul singur (21:20). Rezultatul acestei părți a meciului a fost determinat doar de jocul favorabil în care ucrainenii au avut mai mult sânge rece și au condus întregul joc cu un scor de 34:32. El a fost în fruntea punctajelor în echipa ucraineană Dimitro Witzkiz, Au fost 9 dintre ei doar în această ediție.

Din nou, românii au început bine setul (8: 6), dar la mijloc jucătorii de volei au preluat conducerea. Ukisa Krostinsa (16:13). Au preluat conducerea pe tot parcursul meciului, menținând o distanță punctuală (21:18) față de rivali. De la început, cea de-a patra ediție a jucat conform planurilor Ucrainei, care s-a retras rapid (8: 5), în cursul acestei petreceri, care a mărit distanța echipei naționale a României. În cele din urmă, avantajul ucrainenilor a fost de 8 puncte și, deși unele pierderi au fost compensate, Ucraina a câștigat în mod clar setul.

READ  Românii vor să impulsioneze comerțul electronic polonez - Pulse Business

Pe tot parcursul meciului, ucrainenii au excelat în atac, terminând 57% din atacuri cu 49% din victoriile rivalei lor. Este adevărat că vecinii noștri din est au greșit adesea în sectorul serviciilor, dar acest lucru nu i-a împiedicat să plaseze 11 blocuri. Liderul a fost Vietskiz, care se putea lăuda cu 23 de puncte și l-au susținut pe atacator Oleg Platnitsky Și John Geraschenko, Câștigătorii au obținut 17, respectiv 16 puncte. Au fost lideri din partea românească a rețelei Robert Asiopanity Și Rares Balion, Cine a înscris 37 de puncte.

Ucraina – România 3: 1
(22:25, 34:32, 25:23, 25:19)

Rânduri de grup:
Ucraina: Whitskiz (23), Piotniki (17), Trost (9), Seminyuk (13), Didienko (2), Zeroschenko (16), Fomin (Libero) și Kovalo
România: Colin (3), Dumitru (1), Asiopanity (18), Balian (18), Emjdos (7), Mihalesku (14), Maris (gratuit), Oras Constantin, Moganu (2), Diagones (gratuit), Citigoy și Betta (1)