Villarreal – Juventus 1-1. Liga Campionilor. Repere ale jocului. Video – Video

Villarreal – Juventus 1-1.  Liga Campionilor.  Repere ale jocului.  Video – Video
În 1/8 de finală a Ligii Campionilor, Villarreal a remizat cu Juventus Torino. Wojciech Szczęsny a jucat tot meciul împotriva echipei Italiei.

Juventus Turin l-a întâlnit pe Villarreal în prima lor întâlnire în optimile de finală ale Ligii Campionilor. Portarul polonez Wojciech Szczęsny a fost în formația de start a echipei italiene.

Liga Campionilor. Villarreal – Juventus. Dusan Vlahovic a avut „Intrarea Dragonului”
Juventus nu ar fi putut începe mai bine acest meci. Fluierul abia suflase și Dusan Vlahovic primise deja o pasă superbă în careu de la Danilo. A stăpânit mingea perfect în ciuda prezenței adversarilor și cu un șut constant am trecut mingea pe lângă Villarreal. Astfel, Vlahovic a marcat primul gol în Liga Campionilor în primul minut al singurei sale apariții în această competiție de până acum. necrezut.

Villarreal ar fi putut să răspundă în minutul 12, dar Giovanni Lo Celso a lovit despărțitorul dintre bară și bară transversală de la o distanță de aproximativ doisprezece metri. Curând, Juan Foyth a încercat un șut de la distanță.

În minutul 37, Mattia De Sciglio a trimis mingea, dar Weston McKenna nu a putut să lovească bine mingea. Villarreal a răspuns rapid cu o aruncare puternică și situația a trebuit să fie salvată de De Ligt.

După schimbarea echipelor, în minutul 57, Szczesny a încercat să-l sperie puțin pe Alberto Moreno, dar șutul său a fost prea slab pentru a rupe nervii portarului polonez.

Echipa lui Villarreal s-a străduit din greu să construiască atacuri de poziție, dar Juventus a înrădăcinat cu succes în jumătatea lor și a obținut un rezultat pozitiv pentru o lungă perioadă de timp.

Dar aceste calcule făcute de echipa Italiei, s-au lovit cu capul în minutul 66, când Dani Parejo a folosit momentul de privire defensivă pentru Juventus. L-a învins de aproape pe impotentul Szczęsny.