Vinerea Mare pentru iubitorii de tenis. Interpretat de Hubert Hurkacz și Ega Švetik (difuzare)

Vinerea Mare pentru iubitorii de tenis.  Interpretat de Hubert Hurkacz și Ega Švetik (difuzare)

Va fi o vineri grozavă pentru fanii polonezi de tenis. În această zi, Hubert Hurkacz va evolua pentru promovarea în semifinalele Campionatului ATP de la Monte Carlo, iar Iga Świątek și Magda Linette vor evolua pentru naționala Poloniei în meciul cu România.

Marcin Mutica

Hubert Hurkacz

Material de presă / ATP / În imagine: Hubert Hurkacz

• Este un frumos! Hubert Hurkacz strălucește la Monte Carlo

După trei victorii, Hubert Hurkacz a ajuns deja în sferturile de finală ale ATP Masters 1000 de la Monte Carlo. În acest moment, îl va înfrunta pe Grigor Dimitrov. Acesta va fi al doilea meci cu Bulgaria. În octombrie anul trecut, la Indian Wells, a pierdut al treilea set după ce a spart egalitatea.

Meciul lui Hurkacz cu Demetro va avea loc vineri. A fost planificat la Judecătoria Centrală ca a doua de la ora 11:00.

Transmisia de televiziune a turneului de la Monte Carlo pe canalele sportive Polsat. Portalul WP SportoweFakty va face un raport live text despre duelul Hurkacz – Dimitrow.

Pe de altă parte, la Radom, vom juca un meci între Polonia și România. Cota ta de meci va fi promovarea ta la finala Cupei Billie Jean King.

Vineri, în cadrul confruntării dintre poloneze și românce, vor avea loc două meciuri de simplu. Magda Linate o va interpreta pe Irina Camelia Bejo, în timp ce Iga Švetik o va juca pe Mihaela Pozarnescu.

Meciul Linette vs Begu va începe la ora 13:00. După finalizarea acestuia, Świątek și Buzărnescu se vor prezenta în instanță.

Emisiuni TV ale meciului Polonia-România la Polsat Sport Extra. Portalul WP SportoweFakty va realiza relatări live text despre duelurile lui Linette – Begu și Świątek – Buzarnescu.

READ  Pudzianowski s-a întors înainte de lupta cu Materla. Mușchiul „Docinka”.

Iga Świątek așteaptă asta de mult timp. In sfarsit ai!

Urmărește videoclipul: #dziejesiewspsport: O scenă neașteptată în timpul antrenamentului lui Nadal. Ce gest!