Viveomża Vive Kielce are un concurent serios. Dinamo s-a terminat

Viveomża Vive Kielce are un concurent serios.  Dinamo s-a terminat

Cel mai bun meci al Telecom Vesprem din etapa a 5-a a Ligii Campionilor. Dynamo București nu a folosit șansa de a câștiga.

Marcin Gorkyaski

Rasmus Lodge Schmidt

PAP / EPA / Thomas Vaswari / În fotografie: Rasmus Lodge Schmidt

Sub-campionatul maghiar a avut din nou un mare portar. Rodrigo Corrells a stabilit jocul cu opt intervenții înainte de pauză, Peter Nenadich și Rasmus Laj Schmidt tragând de la distanță, iar avantajul a crescut rapid la 6-7. Era clar că armele sale dispăruseră în atac după Flensburg. Magnus Abelwick Road, Frances Chamber și Goran Johansson sunt încă răniți.

Didour Arn Inerson, care a fost salvat accidental, s-a dovedit a fi un lider neașteptat, deși Islanda nu a reușit să câștige singur jocul. Avantajul lui Vesper era deja ridicat, Manuel Streak lăsându-i pe vikingi să obțină mai puțin de șase goluri.

Vesprem are opt puncte în contul său, precum și Viveomża Vive Kielce, dar un echilibru slab al întâlnirii cu campionii polonezi.

Urmăriți videoclipul: #dziejesiewsportu: O destinație ciudată în Ucraina. Cum a apărut?!

Chiar la timp, portarul din Zaporozhye, Jennadi Komok, a intrat în joc. În ultimele două minute i-a recuperat pe Cedric Sorhindo și Kamal Aloini. După prima intervenție, Artem Kozakovich l-a învins pe portarul zilei pentru a lua un avans de 28:27, care s-a dovedit a fi decisiv. Campionii României au jucat jocuri bune, Valentine Gionia a acționat eficient, dar Aidenos Malaczynskos și colab. În cele din urmă a arătat mai multă experiență.

Telecom Vesprem – SG Flensburg – Handwidt 28:23 (14: 8)
Cele mai multe goluri: Pentru Vespram – Manuel Streak 7, Omar Yahya, Rasmus Lodge Schmidt – câte 4; La Flensburg – Didour Inerson 5, Aaron Mensing 4

READ  Știri străine: reuniunea BCE. Europa discută despre datoria generală și cheltuielile bugetare mari

HC Motor Zaporozhye – Dinamo Bukareszt 28:27 (13:13) Cele mai multe goluri: Pentru Motor – Boris Puchowski 5, Dimitro Horiha, Zakar Deniso – 4 fiecare; Pentru zi – Valentine Kionia 7, Andrei Nekru4