Wimbledon. Ashleigh Barty în runda a treia

Wimbledon.  Ashleigh Barty în runda a treia

Începutul meciului a revenit lui Blinkkowa, care a condus 2-0 cu o pauză, dar australianul a egalat rapid egalitatea. În general, am avut cinci pauze în primul set, iar Barty a câștigat meciul cu 6: 4.

Al optulea meci a fost decisiv în setul secund. Australianul conducea 4: 3. Blinkoa a luptat din greu pentru victorie, a acumulat șase credite și a avut patru șanse de breakout, dar nu a reușit să egaleze.

Apoi, rusul și-a pierdut propria pasă, pierzând în setul 3: 6 și în tot meciul, care a durat o oră și jumătate.

Un alt concurent al lui Barty este fata cehă Kachina Sinyakova.

Urmăriți programul zilnic Euro – verificați-l!

Nu poți urmări meciul? Ascultați acoperirea noastră în direct!

Magda Linate (Polonia) – Jelena Swetulina (Ucraina, 3) 6: 3, 6: 4

Anastazga Pavlyuchenkova (Rusia, 16 ani) – Kristina Pliskova (Republica Cehă) 6-3, 6-3

Barbora Krichkova (Cehia, 14) a învins-o pe Andrea Petkovic (Germania) cu 7-5, 6-4.

Paula Padusa (Spania, 30 de ani) a învins-o pe Julia Putintseva (Kazahstan) cu 6-4, 6-1

Karolina Mochova (Cehia, 19 ani) a învins-o pe Camila Giorgi (Italia) cu 6-3, 5-7, 6-3.

Anastasia Sevastova (Letonia) – Marta Kostyuk (Ucraina) 1: 6, 6: 4, 6: 3

Katerzina Sinyakova (Republica Cehă) v Coco Vandeweghe (SUA) 4-6, 6-2, 6-2

Ashleigh Barty (Australia, prima) v Anna Blinkowa (Rusia) 6-4, 6-3

Coco Gauff (SUA, 20) – Jelena Wesnina (Rusia) 6: 4, 6: 3

Jelena Ostapenko (Letonia) a învins-o pe Daria Kasatkina (locul 31) cu 6-1, 3-6, 8-6.

Angelique Kerber (Germania, 25 de ani) a învins-o pe Sarah Sorribes Tormo (Spania) cu 7-5-5-7, 6-4.

Shelby Rogers (SUA) a învins-o pe Maria Skari (Grecia, 15) cu 7-5, 6-4

READ  Naționala olandeză schimbă antrenorul! Frank de Boer pleacă după eșecul Euro

– Agla Tomljanovic (Australia) – Alize Cornet (Franța) 6: 4, 0: 6, 6: 3

Sorana Kirstia (România) a învins-o pe Victoria Azarenka (Belarus, locul 12) cu 7-6 (7-5) 3-6, 6-4.

Kaja Jovan (Slovenia) a învins-o pe Clara Borrell (Franța) cu 6-3, 6-4

Emma Radukano (Marea Britanie) v Marketa Vondrosova (Republica Cehă) 6-2, 6-4

Alexandra Sosnowicz (Belarus) a învins-o pe Nao Hibino (Japonia) cu 6: 4, 7: 6