Wisla Cracovia – Radomiak. Antrenorul Adrian Jolla clar despre înfrângere

Wisla Cracovia – Radomiak.  Antrenorul Adrian Jolla clar despre înfrângere

Antrenorul Wisei Cracovia, Adrian Jolla, nu și-a ascuns dezamăgirea după ce l-a învins pe Radomiak în fața suporterilor săi (0-1). Prima repriză este foarte slabă și nu există nicio organizare a jocului. Am făcut un cadou pentru reducere la început. Lovitura de pedeapsă a fost cincizeci din cincizeci. Dar nu numai acest moment a influențat rezultatul – el nu s-a ascuns. – A fost o chestiune de reacție a noastră, un personaj pe care nu l-am arătat înainte de pauză. După pauză, am arătat de fapt un alt angajament. Dar am fost deosebit de surprins în prima repriză de reacția echipei la propriul gol.

Despre poziția loviturii de pedeapsă, Gula a spus: „Este o chestiune de a construi o mișcare sub presiunea adversarului – nu l-am văzut încă pe Achraf El Mahdawi jucând așa. Dar au mai fost 80 de minute pentru a schimba valul acestui lucru. joc. Oferim cadouri, nu este calea corectă. Fie în apărare, fie în atac, fiecare trage cumva căruța spre partea lor, asta nu e bine. E posibil să fim la graniță, sau chiar să fi trecut deja – Nu așa ar trebui să lupți pentru puncte într-un club precum Wisła.

Antrenorul lui Wiswa nu a ascuns că după o altă înfrângere în stil prost, situația echipei sale a devenit periculoasă. Toată lumea ar trebui să-și asume responsabilitatea pentru asta. Sunt cel mai mare – nu există nicio îndoială aici. Am pierdut deja multe meciuri și nu ne-am jucat mingea așa cum ne-am dorit. Personajul nu apare atunci când totul este bine, ci doar în momente atât de grele. Acum luptăm pentru viitorul nostru, pentru viitorul râului Vistula.

READ  Loviturile de pedeapsă determină câștigătorul Supercupei Poloniei!

Când Interia l-a întrebat despre lipsa comandanților de teren, Gula a confirmat această observație: – Momentan nu avem un singur comandant. Lipsa liderilor este una dintre problemele acestei echipe în acest moment.

Gulla mai are o problemă – după fluierul final, arbitrul i-a arătat cartonaș roșu pentru discuții.