Xavi a fost furios în prima repriză a meciului cu Barcelona. Lewandowski a primit și el o lovitură și asta a auzit

Xavi a fost furios în prima repriză a meciului cu Barcelona.  Lewandowski a primit și el o lovitură și asta a auzit

Nu a fost cea mai plăcută pauză pentru jucătorii catalani. Antrenorul lor ar fi intrat în vestiar blestemând, lovind cu piciorul și lovind totul în calea lui înainte de a sta în sfârșit în fața panoului și a lovi A început să țipe: „Nu poate fi așa, nu poate fi așa„.

Dar acesta este doar începutul. Xavi A trebuit să-și rupă jacheta, i-au ieșit mai multe cusături și și-a acuzat echipa de lipsă de inimă, spirit și ambiție. A făcut asta țipând constant, fără nicio pauză, recurgând la tot felul de blesteme și dând clar că nu avea de gând să se oprească.

„Vreau să alergi ca porcii”, a strigat el. De data aceasta a indicat clar la cine se referea.

Potrivit celor relatate de „Mundo Deportivo”, și a celor confirmate ulterior de „AS”, s-a dovedit că unul dintre jucătorii cărora le-au fost îndreptate aceste cuvinte a fost Lewandowski.

Să vedem dacă începi să dai drumul

~ Acestea erau cuvintele pe care Xavi trebuia să le adreseze atacantului polonez.

Cu toate acestea, nu toți au fost „vinovați”. Joao Felix și Andreas Christensen nu au debutat în repriza secundă. Primul nu a putut să se împace cu chestiunea, în timp ce cel din urmă a acceptat decizia antrenorului de a demisiona, dar și pe plan profesional.

F.C.B. Furia lui Xavi și-a făcut efectul

„Pride of Catalonia” ocupă locul trei în clasament cu 38 de puncte. A doua zi, liderii Girona au pierdut puncte, remizand doar la Sevilla cu Betis 1-1.

Asul sportului/INTERIA.PL/Interior

Asul Sportului 2023. Iga Cvetek vs Aleksandar Sliuka. Cine ar trebui să câștige marea finală a referendumului? vot!