AFC Botoșani – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0). Liga Română – runda a noua a primei ligi

AFC Botoșani – CFR 1907 Cluj 0-1 (0-0).  Liga Română – runda a noua a primei ligi

În fața celei de-a noua runde a primei Ligii Române, care a avut loc pe 18 mai, Botoșani a pierdut în fața CFR Cluj cu 0-1 (0-0). Duelul a avut loc în Stadionul Municipal.

AFC Botoșani

Clauza CFR 1907

A. Burke 53 ‘

CFR Cluj a avut nevoie de unsprezece puncte disperate pentru a rămâne în fruntea clasamentului ligii. Această echipă a ocupat primul loc și a fost una dintre favoritele jocului.

Echipele care apar aici în istoria luptelor directe s-au întâlnit de 21 de ori. 11 CFR Kluge a câștigat de 12 ori, a remizat patru și a pierdut doar cinci.

Nu toți fanii și-au luat loc pe teren, iar primul schimb a fost făcut. În minutul al cincilea după start, a avut loc o schimbare în echipa lui Buchani. Ulrich Melek a urcat la Alexandru Simi Kalia.

În minutul cinci, Adrian Gdea a fost înlocuit de Adrian Alexandru. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0.

André Andoni a marcat singurul gol al meciului pentru CFR Cluj. Golul a fost marcat în același minut. Cebrian îl observă pe ajutor.

Fanii Buchani așteptau cu nerăbdare să îl prezinte pe Reald Filego. Acest atacant a făcut deja 15 supleanți în acest sezon și a înscris șapte goluri. Stefan Ashkovsky a fost obligat să părăsească terenul. După 63 de minute, echipei lui Botoshani i sa întâmplat o schimbare. Andrei Tîrcoveanu a intrat în Alina eroni. La scurt timp, antrenorul CFR Cluj a decis să aducă mai multă prospețime la mijlocul terenului și să-l înlocuiască pe obositul Rúnar Sigurjónsson în minutul 76. A venit pe teren Ovidiu Hoban, care trebuia să aducă ceva calm în mijlocul terenului.

READ  SSC Farol Constanta - Associatia Football Club Hermannstadt Sibiu 0-0. Liga - Etapa a 5-a

Cu 11 minute înainte de finalul meciului, arbitrul a dat cartea Camorra de la CFR Kluge. Între 83 și 85 de minute, CFR Cluj a părăsit terenul: Gabriel Debeljuh, Adrian Alexandru și Ciprian Deac au fost înlocuiți de Mario Rondon, Michel Pereira și Alexandru Chibetsu. Tot în echipa adversă, antrenorul a comandat o remaniere a cabinetului pe teren, iar Andrei Chindrich și Eduard Florescu au fost înlocuiți de Marian Tarcha și Andrei Batasch.

Mario Jorge Malico Paulino79

5 ′ Alexandru Simi Kaya

Syam Habib Ben Youssef

5 ′ Ulrich Milecki