CF Chindia Târgoviște – FC Academica Clinceni 2-2 (1-1). Liga rumuńska – 6. Kolejka Ligi I

CF Chindia Târgoviște – FC Academica Clinceni 2-2 (1-1).  Liga rumuńska – 6. Kolejka Ligi I

Unsprezece nu s-au întâlnit prea mult pe teren. În șase meciuri, CF Chindia Târgoviște a câștigat de două ori, dar a pierdut mai mult, de trei ori. Un meci s-a încheiat la egalitate.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Norocul a zâmbit pentru FC Academia Clincini în minutul nou, când Juan Cacini a marcat primul gol. Michael Omoh a asistat când golul a fost marcat.

Jucătorii echipei gazdă au compensat pierderile din prima repriză. În minutul 17, Doru Popadiuc a intrat pe lista bolcherilor.

În minutul 27, arbitrul i-a acordat o carte lui Daniel Fleury de la echipa gazdă. În minutul 28, Christian Javra a fost înlocuit de Apostolos Filius. În minutul 42, jucătorul CF Chindia Târgoviște Nikolaos Paxivanos a primit o carte.

Prima jumătate a meciului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au plecat la pauză cu o remiză de 1-1.

CF Chindia Târgoviște a fost schimbată în repriza a doua, iar Andrei Șerban a fost înlocuit de Rzvan Mati.

Daniel Floria a luat ceva timp pentru a declanșa o explozie de bucurie printre suporterii CF Chindia Târgoviște, marcând un alt gol în minutul 57 al meciului. Acesta este primul gol al jucătorului în sezonul actual, pentru atacant, nu este un rezultat bun. Record asistent Marco Dulca.

Câteva clipe mai târziu, antrenorul FC Academica Clinceni a decis să consolideze mijlocul terenului și să-l înlocuiască pe obositul Alexander Longer în minutul 62. Marius a intrat pe terenul Cioiu, sarcina lui fiind să aducă o oarecare calm în mijlocul terenului. În urmă cu 62 de minute, jucătorii de la CF Chindia Târgoviște au fost înlocuiți: Doru Popadiuc, Daniel Florea, Daniel Popa, Înlocuit de: Cristian Neguț, Mikaël Cantave, Cristian Cherchez. Tot în echipa adversă, antrenorul a comandat o remaniere pe teren, iar locul lui William Amorim și Paul Parvolescu a fost luat de: Donatas Kazlauskas, Valentin-Loreno Domitrash. Iar arbitrul i-a arătat cartonașul galben lui Dennis Ventura de la FC Academica Clinceni în minutul 88, iar Michael Kantav din echipa adversă i-a arătat în minutul 89.

READ  Speranța poloneză la început. Planificați pentru prima zi a turneului de la Varșovia

Jucătorii FC Academica Clinceni au răspuns în cele din urmă cu un gol. Juan Cassini l-a lovit din nou pe portar în minutul al treilea, ducând scorul la 2 – 2. Donatas Kazlauskas a contribuit la stabilirea golului.

Marco Dulca, fotbalistul gazdă, a primit un card după trei minute. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Mladen Gutrich

42 ′ Nikolaos Paxivanos

Michael Jr. Omoh

17 ′ 77 Doro Popadyoke