CF Cynthia Turkoviste – Sepsi 1-1 (0-0). Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

CF Cynthia Turkoviste – Sepsi 1-1 (0-0).  Liga Română – etapa a II-a a Ligii I

Echipele s-au întâlnit de șase ori în istoria duelurilor live. Chepsy a câștigat de unsprezece ori, a remizat două și a pierdut o singură dată.

Arbitrul a trebuit să controleze emoțiile jucătorilor la începutul meciului. Arbitrul i-a arătat pe jucătorii Chefs: Nicola Bunn pe locul 11 ​​și Eder Gonzalez în minutul 29.

Prima jumătate a jocului s-a încheiat acolo. Ambele echipe au intrat în pauză cu o remiză fără goluri.

Sepsi a început repriza a doua cu o echipă transformată, urmată de Nicole Bunana, Mariusz Stephens de Rajko Rep și Adnan Agonovic.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor Chefs în minutul 52 al meciului, Stephen Agowski marcând primul gol. În minutul 67, arbitrului Robert Nixuli i s-a arătat cartonașul galben de Sepp ்ச l, iar în minutul 68, Doru Bopadiu de la echipa adversă.

În minutul 71, Dori Bopadiu l-a înlocuit pe Daniel Bopadiu. În același minut C.F. Cynthia Derkovist a avut o alternativă în a unsprezecea. Lorenzi Corbu s-a alăturat lui Simon Rambullagu. Câteva minute mai târziu, antrenorul Chef a decis să apere decizia. În minutul 72 a pariat pe apărare. Mijlocașul lui Eder Gonzalez, Roswan Ding, a fost un fundaș obișnuit care și-ar ajuta echipa să apere scorul. Din păcate, eforturile antrenorului au eșuat. Echipa vizitată nu a apărat decizia și în cele din urmă a atras jocul.

În minutul 77, arbitrul i-a acordat un cartonaș lui Radoslav Dimitrov de la Sepsi. Cu 11 minute înainte de sfârșitul jocului, echipa Chefsy s-a schimbat. BBK a intrat în Fobana Gabriel Vaswari. Antrenorul CF Cynthia Derkoviste a decis să joace foarte agresiv. În minutul 82 l-a înlocuit pe mijlocașul Sergio Suzy și l-a prezentat pe teren pe Christian Cersei. După cum puteți vedea, antrenorul a crezut că echipa sa va reveni rapid. A avut dreptate, echipa sa a reușit să înscrie, să compenseze pierderile și echilibrul.

READ  Wizz Air oferă zboruri gratuite pentru refugiații ucraineni, dar percepe taxe enorme de pachete

În același minut C.F. Cynthia Derkovist a avut o alternativă în a unsprezecea. Roswan Mattick s-a mutat în locul lui Andre Cerban.

Datorită situației actuale pe teren, C.F. Jucătorii lui Cynthia Derkovist nu au fost încurajați. Au atacat rapid pentru a compensa pierderea. Eforturile lor au dat roade. Christian Cerse a marcat egalarea în minutul 86.

În minutul 88, Vitaly Damascan l-a înlocuit pe Peter Bojic pentru a consolida echipa lui Sepp. La scurt timp, antrenorul echipei adverse a decis, de asemenea, să reînnoiască echipa, înlocuindu-l pe Daniel Flora cu Milan Cosic. În minutul 89, arbitrul Bokton Midera de la Chepsea a arătat cartonaș galben și în al treilea minut de prelungire a fost arătat Lorenzi Gorbu al echipei adverse. Rezultatele nu s-au schimbat decât la finalul meciului. Rezultatul a încheiat meciul 1-1.

C.F. Arbitrul le-a arătat jucătorilor lui Cynthia Derkovist două cartonașe galbene, iar publicul a primit cinci premii.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători în a doua repriză.

Statistici

CF Cynthia Turkoviste

Seps OSK Sfantu Gheorghe

Săgeți

Suturi către poartă

Sâmbăta următoare, C.F. Cynthia Derkoviste va avea ocazia să înscrie mai multe puncte în timp ce joacă la Cluj-Napoca. Rivalul său a fost CFR 1907 Close. Pe 2 august, C.S. Mioveni va juca cu echipa Chefs din zona sa.